Anasayfa / GENEL / Selo’nun Cuma namazı provokasyonu da tutmadı
cuma3

Selo’nun Cuma namazı provokasyonu da tutmadı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın halkı sokağa döküp, Sur’daki PKK’lı teröristleri kurtarma planı suya düşünce, Diyarbakırlıları beraber Cuma namazı kılmaya çağırmıştı. Demirtaş’ın bu çağrısı da karşılıksız kaldı.


Selahattin Demirtaş’ın sokağa çıkma çağrısını karşılıksız bırakan Diyarbakırlılar, ‘Cuma’yı birlikte kılalım’ çağrısına da karşılık vermedi.

Basın toplantısında yaptığı konuşmasında Diyarbakır halkını, beraber Cuma namazı kılmaya davet eden Demirtaş, “Cuma namazını halkımız ile birlikte Sümer Parkta kılacağız. Eski müftü olan milletvekilimiz Nimetullah Erdoğmuş’un kıldıracağı namaz sonrası barış ve çözüm için dua edeceğiz” demişti.

cuma1 cuma2 cuma3 cuma4 cuma5

Öte yandan halkı sokağa dökme çağrısı başarısızlıkla sonuçlanan Demirtaş’ın, “Cuma namazını beraber kılalım” çağrısına değinen Başbakan Davutoğlu, “Etnik ırkçılık ile Diyarbakır halkını kandıramayanlar Cuma namazı gibi kutsallara sarılıyorlar. Başka zaman Cuma namazını hatırlamayanların bu sefer hatırlaması manidar. Cami yaktıklarını daha unutmadık.” demişti.

Çarşamba akşamı saat 18.00’de Sur’da yaşayanlara “sokağa çıkın” çağrısı yapan Demirtaş, yaklaşık 200 kişilik bir grubun toplanmasıyla üyük hayal kırıklığı yaşamış ve evinin yolunu tutmuştu.

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

hdp

HDPKK’lılar da FETÖ gibi kıvırmayı iyi biliyor!

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘Toplantı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir