Anasayfa / GENEL / Şehit Esma’nın iki eli iki yakanda olsun inşallah Bulaç!
bulac

Şehit Esma’nın iki eli iki yakanda olsun inşallah Bulaç!

Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç, Mısır’da İhvan’ın Türkiye’yi dinlediği için darbeye maruz kaldığını ve bu kadar insanın öldüğünü yazdı.

Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç’a göre, Mısır’ın İhvanı Müslüman Kardeşler Türkiye’yi dinlemeseydi darbe olmaz, bu kadar insan ölmezdi.

Ali Bulaç bugünkü yazısını yazmadan önce hiçbir İhvan kaynağına ulaşamamış olacak ki(!) Sisi’ye yakın bir kişinin verdiği bilgilerle İhvan’ın stratejisini net olarak kaleme aldı.

İşte “Erdoğan ve ekibine karşı olan garez ve kinin seni bu kadar mı adalet duygusundan mahrum bıraktı Sayın Bulaç!” dedirten yazının o bölümleri:

1) “Biz 85 yıllık bir teşkilatız, büyük maceralardan geçtik. Hemen parti kurup iktidara gelmeye yeltenmeyelim. Bir seçim dönemini bekleyip görelim. Durum müsait görünürse partileşip bir sonraki seçimlere katılırız. Bizim için parti kurup siyaset sahnesine çıkmak üç-dört aylık zamana bakar.” Diğer kanat bu fikri naif buldu, hemen örgütlenip seçimlere katılmayı önerdi. Bir İhvan şöyle diyordu: Türkiye modeli önemli. Önce Fethullah Gülen Hareketi gibi kenarda duralım, sonra AK Parti aşamasına geçelim. Türkiye’ye sordular, onlara şu akıl verildi: “Sakın bu fırsatı kaçırmayın, Tahrir siyasi boşluk doğurdu, erken davranan iktidar olur.” İhvan’ın “hemen iktidar” diyen kanadı bu akla uydu.

Mısır’ı yakından takip edenler, bütün bunların aynen vuku bulduğunu bilir. Mamafih geçen hafta bunları Sisi yanlısı Mısırlı bir akademisyenden dinledim. Dediği şuydu: “Kesinlikle aralık ayı için erken seçim ilan edilip bir ara hükümet kurulsaydı darbe olmazdı. Mursi ve çevresi ‘akıl hocaları’na çok güvendiler.”

Akademisyen, Mısırlıların Türkiye’nin ilgisinden ilk defa Başbakan Erdoğan’ın Kahire’ye gelişinde Refah kapısından Gazze’ye gitmek ve Tahrir’de konuşma yapmak istemesinden kuşkuya düştüklerini söyledi. Gazze’ye gidiş, 1948’den bu yana Filistin davasının ağır bedellerini ödeyen Arapları ve elbette Mısır’ı by-pass edip Filistin davasını maliyetsiz temellük etmek, Tahrir konuşması da devrimin akıl hocalığına soyunmak şeklinde algılandı.

BULAÇ’A GÖRE…

Bulaç’a göre İhvan’ın seçime girip kazanması suçtu, yanlıştı.

İhvan’ın Cumhurbaşkanı adayı çıkarması hataydı.

İhvan’ın demokratik haklarını kullanması abesle iştigaldi.

Darbecilerin hiç suçu yoktu.

Suudiler Sisi’ye ‘darbe yap parası’ bizden demedi ve 12 milyar doları darbenin ertesi günü Sisi’nin hizmetine vermedi.

Bu mantıkla gidersek, Peygamber’in ve ashabının da hiç bir savaşa gitmemesi gerekirdi. Çünkü düşman daha güçlüydü. (HABER 10)

gulen-bulac

MEDYAGUNDEM

darbe

FETÖ’den Sisi modeli katliam talimatı

Denizli’de başlayan FETÖ davasında bazı sanıklar savunma yaptı. Tutuklu sanık eski Üsteğmen Arslan, 15 Temmuz …

mursi

Mısır’dan ilk kez iyi haber geldi

Mısır’daki darbenin ardından tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararı temyiz mahkemesi tarafından …

feto-misir

Feto münafığından darbeci münafığa dua!

Teröristbaşı Fetullah Gülen son konuşmasında Mısır’ın eski müftüsü ve darbeci Sisi’nin savunucusu Ali Cuma’ya övgüler …

4 Yorumlar

  1. Hüseyin Doğan

    Derin dünyanın bu kadrolu yazarları özellikle CRF,Bildirbeg ve Triateral komisyonu gibi örgütlerin stratejisi doğrultusunda ürünler verirler.Bunlar yazar şeklinde yetiştirilmişlerdir.kendilerine sadece konu verilir.dün fetto,ya vururlar bu gün devlete vururlar.bunlarda vatan, millet, din kavramı olmaz. siz onu dindar sanırsınız veya vatanperver.

  2. bulaç sözü evelemeden gevelemeden ne demek istiyorsan onu açık yüreklilikle söyle…Mısır’da öyle oldu demekle kızım sana söylüyorum gelinim sen anla hesabından Türkiye’de ne olacak??? Bunu mu ima ediyorsun???Yürekli ol bulaç…12 yıl oldu hala korku pompalamaya devam ediyorsun…neymiş efendim bu ülkenin siyasetinde özel şartlar varmış??? biri bulaç’a hatırlatsın vesayet kalktı hemşerim

  3. Ben merak ediyorum bu kişiler hem Türkiyede yaşıyor hemde Türkiyenin bu kadar aleyhine çalışıyorlar. Böyle nankör itlerin mutlaka bir cezası olmalı.

  4. CÖSSSSSSSSSSSS esekoglu esek CÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir