Anasayfa / GENEL / Marmara Üniversitesi’nde skandal; profesör öğrencilerinden Ekmel için oy istedi
marmara2

Marmara Üniversitesi’nde skandal; profesör öğrencilerinden Ekmel için oy istedi

Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Seniye Ümit Oktay Fırat’ın öğrencilerine cumhurbaşkanlığı sürecinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun desteklenmesi gerektiğine yönelik telkinlerde bulunduğu ortaya çıktı.

Bölüm Başkanının, çevresine ve öğrencilerine destek çağrısı yaptığı skandal e-mailde şu ifadeler yer aldı:

marmara1

Değerli dostlarım, arkadaşlarım, meslektaşlarım ve sevgili öğrencilerim

Merhaba

Bugüne kadar buradan hiçbir siyasi paylaşım yapmadım….

Ancak ülkenin malum durumu , sizlerle bu mesajı paylaşma sorumluluğu yükledi bana…

Hepiniz aynı derecede tanımyorsunuz beni ve bana sonsuz güvenin diyemem.

Hepimizin tercihleri ve beklentileri farklı…Bu yaşamımızın her alanında farklılaşabilir…

Bu çok doğal bir durum ve aydın olmanın da gereği…

Sizlerle sadece, Ekmel Bey ve ailesi ile,akademik yaşamın başlarında başlayan dostluğun uzun yıllardır sürdüğü ve yakın aile dostu olduğumuz bilgisini paylaşmak istiyorum.

Sosyal medyada gerek anti- propoganda amaçlı, gerek CHP tabanında oluşan içsel kırgınlıklar sonucu türetilen senaryolara itibar etmemenizi, kendisini ve ailesini tanımaya çalışmanızı rica ediyorum.

Bizim için demokrat, dürüst, insancıl, güvenilir, hoşgörülü tutarlı bir dost; çalışkan, üretken ve çok çok birikimli bir akademisyen ve özellikle son on yıldır uluslararası diplomasi de çok başarılı olmuş bir beyefendidir. Laiktir, Atatürk Cumhuriyetinin ilkelerini korunması gerektiğine inanır. Eşi Füsun Hanım bir Cumhurbaşkanı eşi olarak, ülkemizi temsil edebilecek, ve farklı bakılmasını sağlayacak tüm özelliklere sahiptir.

Seçime katılmamak ve/veya Sayın İHSANOĞLU’na oy vermemek kimlerin işine yarar hepiniz biliyorsunuz.

Şimdi birlik beraberlik olma ve hedefe odaklanma zamanı.. Bizler gözü kapalı birşeylerin peşine kapılıp bütünleşemiyoruz(bu doğru bir şey diye savunmuyorum-) ve bu özelliğimiz ne yazık ki kaybettiriyor.. CHP’ye yıllardır  olduğu gibi…

Duygusallığı bırakıp, EKMEL Bey’i destekleme zamanı diyorum.

Hepinize sevgi ve saygılarımla…

Ümit
—–
Prof.Dr.Seniye Ümit OKTAY FIRAT

MEDYAGUNDEM

marmara

FETÖ 8 bin 500 akademisyen yerleştirdi!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Marmara Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin soruşturma sonucunda, aralarında akademisyenlerin de bulunduğu …

nursen

O alçak için gerekeni yap Marmara Üniversitesi

Prof. Nurşen Mazıcı, Habertürk’te katıldığı programda skandal ifadeler kullandı. FETÖ’nün hain darbe girişimini ‘tiyatro’ olarak …

ekmel

CHP ile ekmeği bile zor bulursunuz!

Ekmeleddin İhsanoğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çekilen fotoğraflarının ödemeleri yüzünden mahkemelik oldu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın …

3 Yorumlar

  1. Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Seniye Ümit Oktay Fırat isimli zavallı kitap yüklü cahil ne demiş? Seçime katılmamak ve/veya Sayın İHSANOĞLU’na oy vermemek kimlerin işine yarar hepiniz biliyorsunuz. demiş. Kendisi bilmiyor ki soruyu sorduğu insanlara da öğretsin. En iyisi ben söyleyeyim: Mısır da Muhammed MURSİ’yi al aşağı eden Sisi yamyamı, Suriyede Esad yamyamı nasıl ki İsrail’e, İngiltere’ye ve karanlık odaklara hizmet ediyorsa, Ekmel de onlara hizmet için çırpınıyor. Sadece Ekmel mi.? Hayır, CHP de MHP de aynı ihanet içindeler. Kendi ülkelerinin değil yukarıda zikrettiğim ülkelerin arzuları doğrultusunda hareket edecek aday aradılar ve buldular. Ama boşuna hayal kuruyorlar Yüce Rabbimin izniyle bu millet millet düşmanlarına okkalı bir tokat daha indirmeye hazırdır, bunu asla unutmasınlar.

  2. Kime oy vereceğimize karar vermek için millet senin açıklamanı bekliyordu.
    Dümbelek.

  3. Büyük Türkiye ye ihanetin açık itirafıdır. Başbakanımızın derhal bu zavallıyı görevden alması lazım. Ve de soruşturma açması lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir