Şehit Esma Başbakan’ı canlı yayında hüngür hüngür ağlattı Reviewed by editor on . Mısır'da katliamın sembolü olan 17 yaşındaki Esma'nın babasının kızına yazdığı veda mektubu canlı yayında Başbakan Erdoğan'ı ağlattı. Erdoğan "Ben şu an bir Baş Mısır'da katliamın sembolü olan 17 yaşındaki Esma'nın babasının kızına yazdığı veda mektubu canlı yayında Başbakan Erdoğan'ı ağlattı. Erdoğan "Ben şu an bir Baş Rating:
MEDYAGÜNDEM: ANASAYFA » GENEL » Şehit Esma Başbakan’ı canlı yayında hüngür hüngür ağlattı

Şehit Esma Başbakan’ı canlı yayında hüngür hüngür ağlattı

Şehit Esma Başbakan’ı canlı yayında hüngür hüngür ağlattı

Mısır’da katliamın sembolü olan 17 yaşındaki Esma’nın babasının kızına yazdığı veda mektubu canlı yayında Başbakan Erdoğan’ı ağlattı.

Erdoğan “Ben şu an bir Başbakan olarak değil vatandaş Tayyip olarak duygularımı paylaşıyorum” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

“Benzer şeyleri ben yaşadım. Esma’ya el-Bilteci tabii bu mektubu yazarken, o ifadelerde adeta ben de çocuklarımı gördüm. Bir de onun Esma’nın cenaze namazını kıldıramayışı ve bir de tabii şu olgunluk ve geleceğe bakıştaki ölüm ötesi dünyayı okuyuşu beni ciddi manada duygulandırdı. Tabii şehadet çok farklı birşey. Esma hayata doymadan, ama o şehadet makamına koştu. O duruşun, babasının duruşu, inanıyorum ki dünyadaki birçok islam dünyasındaki ülkelere inşallah ders olur. Gençlerimize ders olur, örnek olur. Baba evlat ilişkisinde bizler için örnek olur. Ben şu anda başbakan değilim, sadece bir vatandaş Tayyip olarak bu ifadeleri kullanıyorum.”

Yorumunuz

MEDYAGÜNDEM 2010-2014

Scroll to top