Anasayfa / GENEL / Seçimlere 1 ay kala Cumhuriyet’teki terör propagandası ne anlama geliyor?
kayahan-cumhuriyet

Seçimlere 1 ay kala Cumhuriyet’teki terör propagandası ne anlama geliyor?

Cumhuriyet gazetesinde birkaç gündür Can Dündar imzalı THKP-C terör örgütü liderlerinden Mahir Çayan’ın kahraman gibi anlatıldığı dizi yazı manşetten yayınlanıyor. Bugün Akşam gazetesi yazarı Kayahan Uygur, “Cumhuriyet finansörleri ve THKP-C” başlıklı yazısında TÜSİADçı finansörlerin ve CHP’nin Cumhuriyet gazetesinde o diziyle hem de seçime bir ay kala terör destekçiliği yaptıklarını, gençleri ölüme özendirdiklerinin altını çizdi. Uygur Cumhuriyet finansörü TÜSİADçılara da bazı sorular yönelttti. İşte yazısı:


ATATÜRK’Ü KÜÇÜMSEYEN ADAMI CUMHURİYET’İN BAŞINA GETİRDİLER

Birkaç yıl önce Atatürk’le ilgili küçümseyici ifadeler içeren ‘Mustafa’ adlı bir belgesel yayımlanmış ve birçok kesim bu yayına sert eleştiriler yöneltmişti. Hatta TÜSİAD’ın amiral gemisi gazete bu belgeselin tanıtımını yaptığı halde sonradan çark ederek tepkilere katılmıştı. Ama bu hassasiyet pek samimi olmasa gerek ki, üyeleri TÜSİADçılardan oluşan Cumhuriyet Vakfı finansörleri ‘Mustafa’ adlı eserin sahibini Cumhuriyet’in başına getirdiler. Gazetemiz yazarlarından Emin Pazarcı’nın yazısından öğrendiğimize göre onun da Genel Yayın Müdürü olarak ilk işi Mahir Çayan’ın eylemlerini öven bir yazı dizisi yayımlamak olmuş.

ÇAYAN VE ARKADAŞLARINA O İŞİ ALMAN NAZİ GRUPLARI İHALE ETTİ

Bilindiği gibi Çayan ülkemizde diplomat olarak bulunan Efraim Elrom’u 22 Mayıs 1971’de   öldürmüştür.  Çayan, rehin aldığı ve o tarihte 60 yaşında olan Elrom’u uykusundayken beynine sıktığı bir kurşunla infaz etmiştir. Bu terör eylemi anti emperyalist bir mücadeleyle asla ilgili değildir. Tam tersine, Çayan ve arkadaşlarına  bu işi Alman Nazi grupların ihale ettiği iddia edilmektedir. Elrom, ünlü  Eichmann’ı Arjantin’den kaçırıp sorgulayan ekibin içindedir. Ölüm kampları führeri Eichmann, İsrail’de 3 Mayıs 1962 tarihinde idam edilmiş, yardımcısı Brunner ise Bekaa’daki FHKP-C kampında tanıştığı THKP-C unsurlarına yüklü bir para ödeyerek Elrom’u öldürtmüş ve böylece 9 yıl sonra intikam alınmıştır. (Bakınız Şalom Gazetesi:11.06.2014)

SEÇİMLERE 1 AY KALA ÇAYAN DİZİSİYLE TERÖR PROPAGANDASI

Cumhuriyet’in seçimlere 1 ay kala Çayan dizisiyle terör propagandası yapması anlamlıdır. Cumhuriyet Gazetesi finansörleri, İstanbul Maltepe’de  Mahir Çayan adına bir park açan CHP ile birlikte medyayı da terör destekçiliğine yönlendiriyorlar. CHP’li belediyeler terörist örgütlerin liderlerini birçok kez anmışlardır. 26 yaşındaki gençlerden Türkiye devrimi lideri çıkaramayacaklarını onlar da biliyor, ancak yine de gençleri ölüme özendirmekten vazgeçmiyorlar. Mahir Çayan o yaşta bir genç iken Kızıldere’de arkadaşlarıyla beraber maalesef yaşamını kaybetmiştir. Militanlar ve rehineler o çatışmada ölmüş, sağ ele geçen Saffet Alp yakın ateşle katledilmiştir.

MİT’ÇİNİN OĞLU CAN DÜNDAR HANGİ HESAPLA BU DİZİYE BAŞLAMIŞTIR?

Sağ yakalanın bile öldürüldüğü olaydan nasılsa canlı kurtulan HDP yöneticisi Ertuğrul Kürkçü de bu konuları iyi bilmektedir. Kızıldere’de MİT’in o zamanki mensuplarından da görev alanlar olduğu açıklanmıştır. Cumhuriyet Gazetesi’nde Mahir Çayan dizisini yayımlayan belgeselcinin babası da MİT mensubudur, böyle bir babanın oğlu olarak hangi hesaplarla bu diziye başlamıştır?

CUMHURİYET’TEKİ TERÖRE ÖVGÜ DİZİSİ ÇOK YARARLI OLDU

Bunların kirli siyaset oyunları olduğunun herkes farkında. Her ne kadar kısmen özeleştiri yapmış olsa da Aydın Doğan’ın savcı cinayeti yayınlarında da teröre övgüyü gördük.Bu zihniyet 1960, 1971, 1980 öncesinde sürekli deli-kanlıları kışkırtmış ve sonrasında da  onları işkencelerden geçirip asmıştır. Mahir ölmüştür ama onun kurduğu örgüt daha birçok eyleminin yanında mesela 1996 yılında Özdemir Sabancı ve iş arkadaşlarını da katletmiştir. Politik girdaplarda  ilke ve tutarlılık kaygısını unutanlar merhum Özdemir Bey’in anısından bile rahatsız olmuyorlar. Bir insan amcasına, akrabasına, meslek ve örgütdaşına nasıl bu kadar vefasız olabilir? Demek ki işler göründüğü gibi değil.
Cumhuriyet Gazetesi’ndeki teröre övgü dizisi aslında çok yararlı olmuştur. Terörün kaynağını, faili meçhullerin failini, kargaşa ve kanlı eylemlerden kimin beslendiğini, ‘Mustafa’ belgeselleriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm değerlerini aşağılayanların nerelere kadar düşebileceklerini göstermesi açısından faydalıdır.

Cumhuriyet finansörü tüsiadçılara 6 soru 

1. Atatürk’ü küçümseyici ifadeler içerdiği söylenen ‘Mustafa’ belgeseli sahibini neden ödüllendirip genel yayın müdürü yaptınız?
2. Bu kişinin seçim öncesi terörist Mahir Çayan’ı öven bir dizi yayınlamasını nasıl buldunuz?
3. Nazi kasabı Eichmann’ı yakalayan Elrom’un öldürülmesi sizce antisemit bir cinayet değil midir?
4.CHP’nin Mahir Çayan parkı açması sizce olağan mıdır?
5. Üyeniz, arkadaşınız ve akrabanız Özdemir Sabancı’nın Çayan’ın kurduğu örgüt tarafından öldürüldüğünü unuttunuz mu?
6. Beğenmediğiniz partiyi zayıflatmak için teröre destek dâhil her yol mubah mıdır?

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

macron2

Bu haberi FETÖ paçavrası Cumhuriyet görmeyecek!

Sosyal medya üzerinden 14 Temmuz Fransız Milli Günü törenleri sırasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u öldüreceğini yazan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir