Anasayfa / GENEL / Savcılık ihanetçi vekil için harekete geçti
eren-fezleke

Savcılık ihanetçi vekil için harekete geçti

Sarin gazı iftirasıyla Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapan CHP’li Eren Erdem hakkında savcılık inceleme başlattı. Suç unsuru tespit edilmesi durumunda Erdem’in dokunulmazlığı kaldırılacak.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Eren Erdem hakkında re’sen harekete geçti. Basında yer alan iddialarla ilgili inceleme başlatan Başsavcılık, Erdem’in Rus televizyonunda dile getirdiği suçlamaları mercek altına aldı. Yapılan inceleme sonrasında eğer suç unsuruna rastlanırsa Eren Erdem hakkında yasama dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlanacak. Hazırlanan fezleke TBMM’ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne gönderilecek. Soruşturma açılıp açılmamasına TBMM karar verecek.

KARA İFTİRA

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Rusya devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, Türkiye’yi terör örgütü DAEŞ’e sarin gazı vermekle suçlamıştı. DAEŞ’in sarin gazı yapmak için kullandığı her türlü kimyasal maddenin 2013 yılında Türkiye’den gönderildiğini iddia eden Erdem, Türkiye’nin Suriye’deki DAEŞ kamplarına malzemelerin gönderildiği yalanını ortaya atmıştı.

İRANCI ERDEM

İran ajanı olduğu dile getirilen Eren Erdem, 2011’de Twitter’da “Eğer İran-Türkiye karşı karşıya gelirse İran tarafında olurum. İran düşerse bütün doğu düşer” paylaşımında bulunmuştu. Erdem’in skandal açıklamalarının ardından gözler dün yapılan CHP’nin grup toplantısına çevrildi. Erdem’le ilgili herhangi bir ifade kullanmayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya-İran-Irak ittifakının söylemine sahip çıkarak Türkiye’yi suçladı. Kılıçdaroğlu, Rusya’nın, İran’ın, ABD’nin, Almanya’nın DAEŞ’e karşı mücadele için Irak’taki varlığına bir şey demezken Türkiye’nin bölgede bulunan eğitim varlığını “işgalci” olarak niteledi. Türkiye’nin Musul’da bulunan eğitim varlığının güvenliğini sağlamak için yaptığı takviye için Irak hükümetinden izin alınmasını isteyen Kılıçdaroğlu,”Rus uçağını hava sahamızı ihlal etti diye düşürdün. Şimdi sen onların toprağını bu sefer işgal ediyorsun, yetki almıyorsun, izin almıyorsun. Bu çifte standardı dünya görmez mi?” şeklinde skandal bir değerlendirmede bulundu.

Bu densizliğe ‘dur’ deyin!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Erdem’in iftirasına sert tepki gösterdi. Paralel örgüt kontenjanından CHP’de vekil olduğu iddia edilen Erdem’in büyük bir iftira ortaya attığını vurgulayan Turan, “Mustafa Kemal’in partisine, ülkesinin uluslar arası alanda iftiralarla güç duruma düşürme gayesi güden vekiller yakışmıyor” dedi. MİT tırları operasyonuyla Türkiye’yi uluslar arası ceza mahkemesinde yargılamak isteyenlerin ikinci bir operasyon yapma peşinde olduğuna dikkat çeken Turan, “CHP bu konuda bile milli bir duruş sergileyemeyecek ise ne zaman sergileyecek? CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan harekete geçmesini ve bu densizliğe dur demesini bekliyoruz. Bu talep siyasi değil, vicdanı ve milli bir taleptir” diye konuştu.

CHP KALKAN OLDU

Eren Erdem’e partisi sahip çıktı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Milletvekillerinin bir Cumhuriyet başsavcısının iddiasını ‘böyle bir iddia var açıklığa kavuşturulsun’ demesi kadar normal bir şey yokken, bunu sanki milletvekilinin ortaya attığı ve ispatlayamadığı bir iddia gibi sunmak gerçekten fevkalade üzücü. Bu konuyu dikkatle takip ediyoruz” dedi. Erdem’e linç kampanyası düzenlendiğini savunan Özel, “Milletvekilimizin açıklamalarını dikkatle takip ediyoruz. O konuda eğer bizim üzerimize düşen bir şey varsa o konuda da araştırırız bakarız. Ama bugün gelinen noktada esas olarak linç kampanyası ve hedef göstermenin son bulması gerekiyor” diye konuştu. Erdem’in dünkü CHP Meclis grup toplantısına katılmaması dikkat çekti.

SUÇ DUYURUSU

Malatya’da yaşayan Cemal Hanilçi, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in Rus Televizyonu RT’deki iddialarına ilişkin suç duyurusunda bulundu. TBMM’nin büyük bir makam olduğunu belirten Hanilçi, “Orada bulunanların devletin gizli belgelerine ulaşma ihtimalleri vardır. Bundan dolayı kişisel olarak savcılığa suç duyurusunda bulundum. Erdem, vatana ihanet suçu işlemiştir. Bundan dolayı savcıların gereğini yapmasını istiyorum” dedi.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

eren6

Ve CHP’deki FETÖ’cünün “solcu maskesi” düşer!

Her ne tuhaf ki, Fetullahçı terör örgütünün çıkarları neyi gerektiriyorsa orada yer alan, FETÖ’nün hesabına …

Eren Erdem

FETÖ’cü tetikçi CHP’yi karıştırıyor!

CHP Milletvekili Eren Erdem, yeni internet sitesiyle Fikri Sağlar, Selin Sayek Böke ve Özgür Özel …

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir