Anasayfa / GENEL / Sabah’tan Habertürk’e toplu dava
sabah-gazi2

Sabah’tan Habertürk’e toplu dava

SABAH’ın KOBİ’lerden gelen şikâyetler üzerine yaptığı ve Gazi Erçel’i köşesinden eden haberi içine sindiremeyen Habertürk çirkin iftiralarını sürdürüyor. Olayı çarpıtan Habertürk’ün iddialarına eski SABAH Editörü cevap verdi. SABAH Ekonomi Servisi ise iftiraya karşı dava açacak.

Habertürk, SABAH’ın KOBİ’lerden gelen şikâyetler üzerine hazırladığı ve Gazi Erçel’i koltuğundan eden haberi içine sindiremedi. Habertürk’ün Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, geçen hafta ‘etik dışı’ davranışları nedeniyle işine son verdiğini açıkladığı Gazi Erçel’in ağzından iftiralarını sürdürdü. Önceki gün Altaylı tarafından, Gazi Erçel’in sözleri olarak ortaya atılan çirkin iddia, dün gazetenin ekonomi sayfalarında SABAH’a saldırı için tekrar gündeme getirildi. İddia SABAH Ekonomi’den bir editörün Gazi Erçel’i aradığı ve bir şirketin borçlarına yönelik Erçel’in ortağı olduğu Yeditepe Faktoring’ten yardım istediğiydi. Habertürk’teki yazıda, Erçel’in bu isteği kabul etmediği için SABAH’ın aleyhte yayın yaptığı yer aldı. Söz konusu iddialarda isim verilmeyerek tüm SABAH ekonomi çalışanları zan altında bırakıldı. Bunun üzerine 1 Mayıs 2012 itibarıyla SABAH Ekonomi’deki görevinden ayrılan Bülent Yoldaş’tan, SABAH ve Habertürk çalışanları ile medya sitelerine dün geçilen yazıda konunun içeriği anlatıldı. Bülent Yoldaş, Gazi Erçel’i nisan başında aradığını belirterek, “Erçel’in yönetim kurulu üyesi olduğu Yeditepe Faktoring’in haksız uygulamalarıyla ilgili bana ulaşan şikâyetleri kendisiyle paylaşmak için görüştüm. Ekteki e-mail yazışması KOBİ’den gelen şikâyet üzerine Erçel ile yapılan görüşmenin ne tarzda olduğunun delilidir” dedi. Yoldaş’ın Habertürk’ün iftirasını belgeleyen söz konusu yazısının tam metni şu linktedir: (http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/ 2012/05/28/ercelle-benkonustum)

TOPLU DAVA AÇIYORUZ
SABAH Ekonomi çalışanları; 2001 devalüasyonunda Merkez Bankası Başkanı iken, gizlice parasını dolara çevirip daha sonra bu olaydan dolayı hapis cezası alan… Yıllar sonra bu olayı “Vallahi içime doğdu o yüzden döviz aldım” diye açıklayan… Habertürk’teki yazılarında sürekli yüksek faizi savunup, daha sonra tefecilik iddiasıyla mahkemeye verilen bir faktoring şirketinin ortağı ve yöneticisi çıkan… Basın meslek kurallarına göre hiç bulaşmaması gereken bir işi göğsünü gere gere “Emekli maaşıyla, Habertürk’ün verdiği 3 kuruşla aç kalırım” diye açıklayan… Gazi Erçel’in iftiraları ve bu iftiraları yayınlayan Habertürk’e karşı toplu dava açma kararı aldı. 
Sabah Ekonomi Servisi

MEDYAGUNDEM

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

fatih

Palavracı Altaylı’ya hesap sorun!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ soruşturmalarını yürüten bir savcının ‘Halen görevde olan 12 …

fatih

O iddiası yalansa Altaylı’ya soruşturma açılsın

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın bir savcının beyanına dayandığırdığı “12 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir