Anasayfa / GENEL / Ruslar ikinci kez yanlışlıkla PYD’yi patlattı!
koral

Ruslar ikinci kez yanlışlıkla PYD’yi patlattı!

Suriye’nin Haseke bölgesinde geçtiğimiz Cumartesi günü YPG’li teröristleri yanlışla vurduğu ortaya çıkan Rus savaş uçakları, bu kez de Halep’in kuzeyinde Şeyh İsa köyü yakınlarında terör örgütü PYD güçleri ile Ceyş es-Suvvar’ın bulunduğu bölgeye misket bombasıyla saldırdı. Saldırıda çok sayıda terörist öldü.


Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep’in kuzeyinde Mari ilçesinin batısındaki Şeyh İsa köyü yakınlarındaki terör örgütü PYD güçleri ile Ceyş es-Suvvar’ın olduğu yerleri misket bombasıyla vurduğu bildirildi.

AA muhabirinin Şeyh İsa’daki yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rus savaş uçakları, Halep’in kuzeyinde yer alan Mari ilçesinin batısındaki Şeyh İsa köyü yakınlarında bulunan PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD güçleri ile kendilerine destek veren Ceyş es-Suvvar’ın (Devrimci Ordusu) bulunduğu yere misket bombasıyla saldırdı.

Rusların Halep’in kuzeyinde müttefiklerinin olduğu yeri bombaladığı olayda, çok sayıda PYD ve Ceyş es-Suvvar mensubu silahlı unsurun öldüğünü ve yaralandığını ifade eden kaynaklar, Rus uçaklarının Şeyh İsa’da yerleşim yerlerine düzenlendiği saldırıda çok sayıda evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü belirtti.

Sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin enkazında ölü ve yaralıların olup olmadığını araştırdığını aktardı.

Şam Cehpesi kaynakları da misket bombalı saldırının PYD güçleri ile Ceyş es-Suvvar’ın telsiz konuşmalarına da yansıdığını aktardı.

CUMARTESİ GÜNÜ DE VURMUŞLARDI
Rusların, Suriye’nin batısındaki Haseke bölgesinde PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’nin silahlı kanadı YPG kampını ‘yanlışlıkla’ cumartesi günü de bombaladığı öğrenilmişti. Terör örgütünün önemli karargahlarından biri olan kampta YPG’nin büyük kayıp verdiği tespit edilmiş, Rusya yanlışlıktan dolayı üzgün olduğunu açıklamıştı.

“RUSLAR, HALEP AZEZ YOLUNDA YARDIM MALZEMESİ TAŞIYAN ARAÇLARA SALDIRDI”

Bu arada Halep’teki yerel medya aktivistlerinden Mustafa Muhammed ise Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep-Azez yolunda insani yardım malzemesi taşıyan araçları bombaladığını söyledi.

Saldırıda iki aracın yanarak kullanılmaz hale geldiğini vurgulayan Muhammed, ”Rus savaş uçakları sabahtan bu yana Şeyh İsa köyünde yerleşim yerine 20 saldırı düzenledi. Bu arada Ruslar, Şeyh İsa köyü çevresinde PYD ve Ceyş es-Suvvar’ın bulunduğu yeri yanlışlıkla vurdu. Saldırıda ölen ve yaralananlar var” dedi.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir