Anasayfa / ANALİZ / FETÖ-PKK tetikçisi Cumhuriyet’ten teröre alçakça algı operasyonu
cum-tak

FETÖ-PKK tetikçisi Cumhuriyet’ten teröre alçakça algı operasyonu

FETÖ ve PKK ortaklığının gazetesi Cumhuriyet, terör örgütlerine algı operasyonu yapmak için bakın nasıl da alçak yalanlara sarıldı?


MEDYAGUNDEM.COM- Ankara’da terör eylemi gerçekleştirerek 28 kişinin ölümüne neden olan canlı bombanın ismi Salih Neccar olduğu açıklanmıştı. Yapılan DNA sonucu Ankara saldırısını gerçekleştiren ismin Abdülbaki Sömer olduğu ortaya çıktı.

Van’dan Ankara’ya getirilen Musa Sömer isimli vatandaştan alınan DNA örneği ile olay yerinde bulunan vücut parçaları eşleştirildi. Saldırganın, Abdülbaki Sömer olduğu ortaya çıktı.

İSMİNİ BİLEREK YANLIŞ SÖYLEMİŞ!

Son tespitle Abdülbaki Sömer’in, Kobani’den Türkiye’ye girip, Göç İdaresi’ne kendisini “Suriye uyruklu mülteci Salih Neccar” olarak kaydettirdiği kesinleşti. Saldırganın gerçek kimliği, terör örgütü TAK’ın yaptığı açıklama ile gündeme gelmişti.

RESMİ MAKAMLAR İSMİ DOĞRULADI

Bu arada resmi makamlarca ismi Salih Necar, PKK uzantısı TAK tarafından ise Abdülbaki Sönmez olarak açıklanan saldırganın gerçek soyadının ise Sömer olduğu belirlendi.

Savcılığın zanlılarla ilgili mahkemeye sevk yazısında saldırgandan Abdülbaki Sömer veya Salih Necar olarak bahsedilirken, saldırganın ailesi de soy isimlerinin Sönmez değil Sömer olduğunu açıkladı.

Bu arada resmi makamlarca ismi Salih Necar, PKK uzantısı TAK tarafından ise Abdülbaki Sönmez olarak açıklanan saldırganın gerçek soyadının ise Sömer olduğu belirlendi.

FETÖ-PKK GAZETESİ CUMHURİYET’İN YALANI

cum-tak

FETÖ ile PKK ortaklığının tetikçi gazetesi Cumhuriyet, tüm bu gerçeklere rağmen ciddi bir çarpıtmayla teröristi ve terör örgütünü savunup, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı ve Başbakanını yalancılıkla itham etti. Cumhuriyet, “Ankara’daki bombalı saldırıyı gerçekleştirenin ismi açıklanan Salih Necar değil TAK’nin açıkladığı gibi Abdulbaki Sömer olduğu DNA sonuçlarıyla kesinleşti.” diyerek Sömer’in “Salih Necar” adıyla kendini kaydettirip sınırdan girdiği gerçeğini yazmadı. YPG’li terörist Sömer’in sınırdan “Salih Necar” adına kayıt olup Türkiye’ye girdiği gerçeğini gizleyip, bombacının TAK’lı olduğu yani YPG’li çıkmadığı dolayısıyla da Erdoğan ve Davutoğlu’nun yalan söylediği gibi tamamen YPG terör örgütünü kollayan bir algı operasyonu yaptı.

 

MEDYAGUNDEM

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir