Anasayfa / GENEL / Ruslar duyurdu; Trump’a darbe
trump3

Ruslar duyurdu; Trump’a darbe

Russia Today (RT) televizyonu, ABD’de Demokrat Parti’nin Başkan Donald Trump’ı görevden uzaklaştırma planı hazırladığını bildirdi.

Demokrat Parti üyeleriyle yatırımcılar arasında gerçekleşen görüşmenin ardından açıklandığı belirtilen stratejik eylem planını hazırlayan David Brock, “Bu plan, 2020 yılına kadar Trump’a karşı meclis soruşturmasını açma fırsatı sağlayacak” dedi.

TRUMP’IN HATALARINI ELEŞTİRMEYE YÖNELECEKLER

Demokratlar, plan gereği Trump’ın tüm hatalarını eleştirmeye odaklanacak. Bu kapsamda, başkanın görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle çok sayıda davanın açılması öngörülüyor.

RT’nin haberine göre Demokratlar, Trump’ın yabancı ülke liderleriyle ilişkileri gözlemleyecek ve yönetimin her adımını takip edecek büyük bir ekip kurmayı planlıyor.

TRUMP’A KARŞI FACEBOOK İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTİYORLAR

Planda yer alan bir önemli görev de ‘başkana destek veren muhafazakar medyanın haberlerine karşı koymak’ yer alıyor. Demokratlar, Facebook’la da işbirliği yapma niyetinde. Plana göre sosyal paylaşım sitesi, ‘istenmeyen’ haberleri engellemekte yardımcı olacak.

Demokratlar bu tedbirler sonucu 2018 yılında Senato’da çoğunluğu sağlamayı, ardından da Temsilciler Meclisi’nde etkinliği artırmayı planlıyor.

Bu çalışmalarda başarılı olmaları durumunda bir sonraki adım olarak Trump’a karşı meclis soruşturması açmak.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Üçlü Suriye trafiği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce ABD Başkanı Trump ile sonra da Rusya Lideri Putin ile telefonda görüştü. …

trump

Katar’dan sonra Trump’ın hedefi Türkiye dostu o ülke

ABD’nin 16 yıllık Afganistan stratejisini yeniden gözden geçiren Trump yönetiminin Pakistan’a olan yaklaşımını sertleştirme kararı …

trump

Trump’ın arkasındaki Pentagon

Sabah gazetesinde Haşmet Babaoğlu’nun “Trump’ın arkasındaki Pentagon” başlıklı yazısı şöyle… Yavaş yavaş tablo netleşiyor… ABD …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir