Anasayfa / GÜNDEM / RTÜK’ten ”The Simpsons” cezası
simpsons

RTÜK’ten ”The Simpsons” cezası

RTÜK, CNBC-e’yi, 1 Kasım’da yayınlanan ”The Simpsons” adlı çizgi filmle ilgili 52 bin 951 lira idari para cezasına çarptırdı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CNBC-e’yi, 1 Kasım’da yayınlanan ”The Simpsons” adlı çizgi filmin, ”Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar, bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz” hükmünü ihlal ettiği gerekçesiyle 52 bin 951 lira idari para cezasına çarptırdı.

Uzman raporunda, ”genel izleyici” işaretiyle ekrana gelen ”The Simpsons” adlı çizgi filmin, Simpsons ailesinin maceralarını ve başlarından geçen olayları mizahi bir şekilde ekrana getirdiği belirtilerek, çizgi filmin ilgili tarihteki bölümünün bir kısmında özellikle Hıristiyan dünyasında kutlanan ”Cadılar Bayramı” için özel hazırlanan kısımlar bulunduğu, ifade ve sözlerin bazı sakıncalı unsurlar içerdiğinin görüldüğü aktarıldı.

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

ekran

RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!

Türk örf ve adetlerini zedeleyecek biçimde çıplaklığın, eşcinselliğin ve evlilik dışı ilişkilerin özendirildiği programlar adeta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir