Anasayfa / GÜNDEM / RTÜK’ten Kanaltürk’e ceza
kizimin-kani

RTÜK’ten Kanaltürk’e ceza

RTÜK, 1987 yapımı bir filmde, şiddet uygulayan ve işkence yapan Tarık Akan’ın filmi nedeniyle, 26 bin lira para cezası verdi.

RTÜK Kanal Türk’te yayınlanan ve başrolünde Tarık Akan’ın yer aldığı ‘’Kızımın Kanı’’ adlı Türk filmi için, Kanal Türk TV’ye 26 bin lira ceza verdi. 1987 yapımı olan Halit Refiğ imzalı filmde Tarık Akan, kızını öldürenlerden intikam alıyor ve ağır işkenceler yapıyor.

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre RTÜK toplantısında, Kanal Türk’te 15 Şubat 2013 günü yayınlanan “Kızımın Kanı ” adlı film ele alındı. Filmde ‘’Cemil’’ karekterindeki Tarık Akan’ın, kızını kötü yola düşürenleri bularak, intikam alıyor.Bu kişleri sopa ile döverek bacaklarını kırıyor, üzerlerine kaynar su döküyor ve öldürüyor.

RTÜK bu filmdeki şiddet sahnelerini ‘’Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek” nitelikte buldu ve Kanal Türk’e 26 bin 893 lira para cezası verdi. RTÜK benzer sahneler nedeniyle, Kurtlar Vadisi dizisi için de geçmişte para cezaları vermişti. (gazeteport)

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

ekran

RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!

Türk örf ve adetlerini zedeleyecek biçimde çıplaklığın, eşcinselliğin ve evlilik dışı ilişkilerin özendirildiği programlar adeta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir