Anasayfa / GENEL / Rakka’daki ABD planı; Arapları çıkar PKK’yı yerleştir
rakka2

Rakka’daki ABD planı; Arapları çıkar PKK’yı yerleştir

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, dün başlayan Rakka operasyonuna dair “Rakka’nın Arap olmayan unsurlarca ele geçirilmesi ve yönetilmesi bölge barışına katkı sunmaz” dedi. ABD ile PKK’nın Suriye kolu YPG’nin ortak operasyonunun amacının Rakka’daki Arap nüfusa yönelik soykırımla yerlerine PKK’lı teröristleri yerleştirmek yani terör koridorunu işletme planı olduğu ortaya çıktı.

Rakka konusunda Türk müttefiklerimizle dirsek teması halindeyiz Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Kurtulmuş şunları söyledi:

“Son günlerde Türkiye’nin sınır bölgesine yapmış olduğu askeri sevkiyat, Türkiye’nin olası tedbirleri çerçevesinde atılmış olan bir adımdır. Onun için Rakka’nın, tamamı Arap olan bir kentin, Arap olmayan unsurlar tarafından ele geçirilmesi ve onlar tarafından yönetilmesinin, herhangi bir şekilde bölge barışına katkıda bulunmayacağını ifade etmek isteriz.”

‘ABD GENELKURMAY BAŞKANI’NA MENBİÇ’İN BOŞALTILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİK’

“Münbiç konusundaki kararlılığımız dün itibarıyla Türkiye’yi ziyaret eden ABD Genelkurmay Başkanı’na (Joseph Dunford) açıklıkla ifade edilmiş, en baştan verilen sözler gereği, Münbiç’in bir an evvel PYD tarafından tamamıyla boşaltılmasının önemi dikkatle ifade edilmiştir.”

rakka3 rakka4 rakka5

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir