Anasayfa / GENEL / Radikal’in katil Esad yandaşı yazarından skandal Mavi Marmara tweeti
fehim2

Radikal’in katil Esad yandaşı yazarından skandal Mavi Marmara tweeti

Radikal Gazetesi yazarı Fehim Taştekin Mavi Marmara Davası’ndan çıkan Twitter hesabından eleştirdi.

İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Mavi Marmara baskınına ilişkin davada İsrailli dört eski komutan hakkında tutuklama kararı çıkardı. Radikal Gazetesi yazarı Fehim Taştekin, Twitter’dan yaptığı açıklamalarla bu kararı eleştirdi.

Taştekin, İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım’ın üzerine basa basa Mavi Marmara Gemisi’nin çıkarılması kararı ile Hükümet’in bir ilgisi olmadığını, bağımsız bir STK olarak bu kararı aldıklarını söylemesine rağmen, geminin Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından gönderildiğini ima etti.

İsrail’in 10 Türkiye vatandaşının öldürdüğü Mavi Marmara saldırısı ile “Türkiye’ye haddini bildirdiğini” söyleyen Taştekin, durumu ve geminin oluşturduğu yankıları kuru gürültü olarak yorumladı.

fehim-tastekin3

Dışişleri Bakanlığı tarafından davayla ilgili herhangi bir açıklama yapmamış olmasına rağmen isimsiz bir kaynağa dayanan Taştekin, Erdoğan hükümetini ağır cümlelerle eleştirdi. Taştekin’in iddiasına göre, dört yıl önce Mavi Marmara’ya düzenlenen kanlı baskının emrini veren komutanlar hakkındaki yakalama kararı da iki hükümetin anlaşmasıyla hükümsüz sayılacak.

fehim-tastekin2

Ortadoğu’da ve Müslümanların yoğun olarak yaşadığı ülkelerde Türkiye’nin yürüttüğü politikalara da değinen Radikal gazetesi Dış Haberler Müdürü Fehim Taştekin, twitlerinde Türkiye’nin Mısır ve Suriye politikasını da tenkit etti.

fehim1

fehim

(HÜRHABER)

MEDYAGUNDEM

mavim

Ve İsrail’e bedelini ödettik!

İsrail, Mavi Marmara davası kapsamında Türkiye ile vardığı mutabakat çerçevesinde 20 milyon dolar ödedi. İsrail’le …

cumhuriyet-logosu

FETÖ tetikçisi gazete Mavi Marmara’cı oldu!

Fetullahçı terör örgütü ve PKK’nın kıydığı nikahın ürünü Cumhuriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırabilmek için her …

erdogan-sel1

Erdoğan’dan bomba Mavi Marmara açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda verdiği iftar yemeğinde Mavi Marmara gemisinin İsrail’e yardım götürmesini eleştirerek “Siz kalkıp …

1 Yorum yapıldı

 1. Sabun gibi fırtlamışa benziyon da!

  Mavi Marmara ‘Sadece kuru gürültü’ öyle mi? Ulan bu ülke çok şerefsiz gördüde senin gibisini az gördü, ibne tam ibne! Elim ayağım titriyor, bu pezevenk ne diyor ya! Öngörüymüş! Lan geeeeht gavat! Şimdi ağzımı köküne kadar açtıracan puşt oğlu puşt! Diğer İsrail casuslarının deşifre olup uykuya geçirilmesiyle bu ibneyi piyasaya sürdükleri anlaşılıyor. Ulan şerefsiz düğün değil bayram değil, düşük yapmış avrat enikleri gibi birden bire ne lan bu? Keşfedilmeyi bekleyen orosbular gibi birden bire ortalara döküldün!

  İsrail, Türkiye’ye had bildirdi heee! İsrail onun için mi Türkiye’nin bokunu karıştırıp karıştırıp yiyor, söyle lan vatan haini köpek! Lan, Türkiye’nin önünde girmediği pozisyon mu kaldı, her türlüsünü en derin noktalarına kadar hissedecek Türk tarağını yemedi mi?

  Karşılıksız çek yazmak itibarın sıfırlanması, itibarsızlık değil mi, madem İslam dünyasına karşılıksız çek yazıyorsa sizin lehinize olan bir durum değil mi? Hoşunuza gitmesi gerekirken, ne diye hırlıyorsunuz? Söyle! Karşılıksız çek yazıyorsa İslam alemindeki Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan sevgisinin de bir izahı olmalı, çık onu da anlatsana köpek, karşılıksız çek senin gibi, İsrail gibi dümbüklerin işine yarar, bundan hoşnut olmanız gerekirken ayağına basmışlar gibi ne diye zırlıyon lan? Baban da seni peydahlamak için anana karşılıksız çek vermiş, bu ne diyorsun? Iıııı!

  İsrail istediğini aldı ve alacak heeee! Lan köpekler kapıda az mı bekledi, hala da bekliyorlar, sıraya giren aha soysuzlar sana kocan olanlar değil mi? Bak hala itler kapıda bir oyanı bir buyanı gidip gidip geliyorlar. Lan olum sende haşhaş+kolonya+ispirtonun dibine vuranlardan mısın? Keneşinkof gibi sende dünyayı minare gölgesiyle davul tozundan ibaret sanamaya mı başladın puşt!

  ‘Mavi Marmara’yı gönderirken İsrail tepkisini öngöremediler’ imiş ne tepkisi ulan puşt! Katliamın adı tepki mi oldu şerefsiz, kanı, südü bozuk! Sanki eşit güçlerle çarpışmış bir Türkiye’den bahsediyor. Ulan Mavi Marmara katliamından sonra İsrail askerlerinin psikolojik tedavi gördüklerini biliyor musun? O silahların üzerine yürüyen bu milletin evlatlarını gördükten sonra ‘İsrail ancak ve ancak Türkçeden anlar’ diye atasözü geliştirilmedi mi? Sığır!

  Kodumun geyiğine bak! ‘Saldırı olunca da gereğini yapamadılar’ mış! Sen bu ülkenin evladı mısın? Seni çıkarıp ortaya seyipleyenin….emi? Bak ben gereğini yaptım. Nasıl Eyi mi?
  Bir gün paçasını arasından düştüğün o 4 İsrailli gavat komutanları ben bu ülkenin gerekli kurumları paket yapıp getirmezlerse eşeğim diye anıracam ulan! Hem de İsrail’den alıp getireceklerinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu ülkenin onu yapacak gücü olduğunu yakında senin gibi dürzü milisler görecektir.

  Olum senin anan hamamda mı peydahladı? Sabun gibi fırtlamışa benziyon da! İnkar etme tipinde onu gösteriyor. Avrat tipli!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir