Anasayfa / ANALİZ / Gazeteci maskeli bir darbe şakşakçısı!
fehim-tastekin2

Gazeteci maskeli bir darbe şakşakçısı!

Suriye diktatörüne destek verme onursuzluğunun sahibi gazeteci kılıklı işbirlikçiler rezil çizgilerini Mısır’da darbe şakşakçılığıyla sürdürüyor.

Mısır’da ordunun işlediği hukuksuzluk karşısında ülkemizde Kemalist ve sol çevrelerin sergilediği tutumlar laik kesimin nasıl bir ikiyüzlülük çukurunda debelendiğinin yeni bir göstergesi oldu. Demokrasi lafını ağızlarından düşürmemelerine karşın bu çevrelerin İslamcı bir iktidar söz konusu olduğunda nasıl da halk düşmanı kesildikleri bir kez daha ortaya çıktı.

Bu kesime yakın zamanda transfer olmuş bazı isimlerin de bu kirli platformda yerlerini hızlıca almaları ise dikkat çekici oldu. Bu isimler arasında biri var ki, uzun bir süredir Ortadoğu üzerine yazıp söyledikleriyle tam bir kirlilik ağı oluşturmakta. Gerçekleri ters yüz etme, zalimlerden yana propagandada her tür yalana başvurma ve buna benzer tutumları bolca sergileyen bir kişiden, Radikal gazetesinin dış haberler editörü Fehim Taştekin’den söz ediyoruz.

İki gündür hem yazdığı gazetede, hem çalıştığı holdingin bir başka yayın organı olan Hürriyet’in internet sayfasında darbeciliği haklı çıkartacak tezler, tahliller sıralıyor. İhvan ve Mursi hakkında yalanlar yağdırıyor. Beşşar rejimini usturuplu ifadelerle ama canla başla savunan, muhaliflerle ilgili inanılmaz yalanlar üreten bu kişi aynı performansını şimdi de Mısır için icra ediyor.

Bu gece CNN Turk’te Cüneyt Özdemir’in sunduğu programa Kahire’den telefonla katılan bu şahıs birkaç dakikalık telefon konuşmasında yine bir dizi yalana imza attı. Kahire sokaklarında dolaşırken gökyüzünde dolaşan jetlere tüm halkın sevinçle el salladığını; Mısır’da yaşananın darbe olarak tanımlanamayacağını; askerlerin yönetime el koymadığını, sivillerin yetkilendirildiğini; anayasal bir süreç izlendiğini söyledi ve daha bunlara benzer sözleriyle açıkça darbecilerin sevimli gösterilmesine çalıştı.

En çarpıcı yalanlardan biri ise şuydu: Güya Adeviye Meydanında toplanan kalabalık dağılmaya yüz tutmuştu fakat güvenlik çemberi oluşturan İhvan yanlıları gitmek isteyen kişileri “biraz daha bekleyin, ordu yetkilileri ile İhvan yöneticileri arasında toplantı yapılıyor, bir saat içinde önemli bir açıklama yapılacak” diye meydanda kalmaya ikna etmeye çalışıyordu!

Yalancılığın, sahtekarlığın bu kadarı gerçekten fazlaydı. Bunu söylediği saatten, yaklaşık 22’den bu yana saatler geçti. Adeviye’de topluluk coşkulu bir biçimde eylemini sürdürüyor ve daha uzun bir süre de kararlılıkla sürdürecek gözüküyor. Ama gazeteci kılıklı bu şebbiha canlı yayında göz göre göre insanları kandırıyor.

Doğrusu bu işbirlikçinin günah galerisi zaten tıka basa dolu ve bu yüzden yeni bir çirkinliğini kaydedecek boşluk kaldı mı bilinmez ama Suriyeli muhalifler hakkında kustuğu onca iftiranın ardından şimdi de Mısırlı Müslümanlara yönelik çirkin yüzünü ortaya koyması bir yerlere kaydedilmeyi hak ediyor. (Haksöz Haber)

MEDYAGUNDEM

mursi

Mısır’dan ilk kez iyi haber geldi

Mısır’daki darbenin ardından tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararı temyiz mahkemesi tarafından …

feto-misir

Feto münafığından darbeci münafığa dua!

Teröristbaşı Fetullah Gülen son konuşmasında Mısır’ın eski müftüsü ve darbeci Sisi’nin savunucusu Ali Cuma’ya övgüler …

misir2

Mısır halkı darbeci Sisi’ye karşı yeniden sokaklarda

Mısır’da İhvan grubunun çağrısı üzerine halk, dün sokaklara dökülerek darbeci Sisi yönetimini protesto ediyor. Önceki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir