Anasayfa / GENEL / Radikal Gazetesi kapanıyor!
radikal-son1

Radikal Gazetesi kapanıyor!

MEDYAGÜNDEM- 4 gün önce yayınladığımız bir analizde aynen şu satırlara yer verdik:

“Aslında Eyüp Can’ın yapması gereken, ‘Ben bu gazeteyi bitirdim’ deyip çekip gitmektir, Radikal’in de kapısına kilit vurulmalıdır.

Aydın Doğan’ın hanesine zarar yazan, hiçbir katkısı olmayan, 27 bin satıp tirajı daha da eriyen bir gazeteyi çıkarma ısrarı da anlaşılmaz bir durum arzetmektedir.

Normal şartlarda kar-zarar hesabı yapan, zarar üreten her varlığın hayatına son veren Aydın Doğan’ın Radikal ısrarı da ilginçtir.”

MEDYAGÜNDEM’in elde ettiği bilgilere göre Radikal yakında kağıt baskıdan vazgeçecek. Yani Radikal artık bayilerde yer almayacak, bir anlamda kapısına kilit vurulacak.

Peki ne olacak?

Radikal internet üzerinden yayınlanacak.

Bu da Radikal’de tasfiye operasyonu demek haliyle…

Şimdiden  Radikal çalışanları kendilerine iş aramaya başlamışlar bile…

Hem de Eyüp Can başta olmak üzere…

1996 yılında yayında hayatına başlayan mavi-beyaz renkli gazete 16 yıl sonra yayın hayatını noktalamış olacak.

Aydın Doğan tirajda 27 bin gibi bir dip seviyeye inmiş olan ve zarar üreten Radikal konusunda anlaşılan ısrardan da vazgeçmiş görünüyor.

MEDYAGÜNDEM olarak, Radikal’in önümüzdeki günlerde kapanacağını duyuran ilk medya sitesi kayıt düşüyoruz.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

radikal

Aydın Doğan korkudan Radikal arşivini sildirdi

Aydın Doğan, Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) militanı Eyüp Can’a teslim ettiği ve FETÖ, PKK, sol …

radikal-muhtar

O utanç başlığını atan Radikal tarihin çöplüğünde artık!

1996 yılında kurulan Radikal gazetesi 2016 tarihinde dijital versiyonlu olarak tarihin çöplüğüne karıştı. Aydın Doğan’ın …

pkk-dog

Hürriyet’te PKK karşıtı Radikal’de PKK’lı Doğan medyası

Diyarbakır’da PKK’lı teröristler karne dağıtımında bir ortaokula bomba attılar, Aydın Doğan’ın Radikal’i PKK’nın adını gizleyerek …

3 Yorumlar

  1. BÜYÜK TEHLİKE!

    Radikal Gazetesi’nin başarısız, ayak kaydırıcı, gazetecilikten başka hiçbirşey yapmayan isimleri gazetenin kapanma sinyalleri aldıktan sonra Hürriyet’e kaymaya çalışıyorlar. Kim bunlar. Başta Sefer Levent, Muhittin Danış, Cevdet Aşkın, Jale Özgentürk, Gökte Aytulu. Eyüp Can eşiyle birlikte Bodrumlarda tatil yapmadan önce, başarısız ekibinii Hürriyet’e yerleştirmek için son ataklarını yapmıştı. Bu şu anlama geliyor, bu ekip Hürriyet’e giderse, Hürriyet’te de huzur, tirajj kalmayacak, ortalık ayağa kalkacak. Özellikle Medya siteleriyle arası iyi olan Sefer Levent hiç olmayan ekonomi bilgisiyle Hürriyet’in ekonomine talipmiş. Desenize Hürriyet’te batacak yakında……

  2. SAYIN ENİS BERBEROĞLU
    NASIL YAPIYORSUNUZ BÖYLE BİR HATAYI. MUHABİRLİK EDİTÖRLÜK YAPMAYAN BİR KİŞİYİ NASIL OLUYORDA EKONOMİNİN BAŞINA GETİRİYORSUNUZ. BİRAZ ARAŞTIRSANIZ… BİRAZ SORSANIZ . SEFER LEVENT VE KAYDIRICI EKİBİNİN YANİ Muhittin Danış, Cevdet Aşkın, Jale Özgentürk, Gökte Aytulu’YU NASIL ARAŞTIRMAZSINIZ. NEYE GÖRE BUNU YAPIYORSUNUZ? GÖZÜMDEN DÜŞTÜNÜZ ARTIK HÜRRÜYİTE’İ OKUMUORUM. İNTERNET SİTESİNE GİRMİYORUM.

  3. Sefer Levent. Bir tane bile haber yapmadan Hürriiyet’e geçen tek adam. Ayak kaydıra kaydıra geldiğin makam sana haram olsun. İşinden ettiğin insanlar bir gün senden hesap sorar Sefer Levent.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir