Anasayfa / GENEL / Provokatörden satılık villa!
can-villa1

Provokatörden satılık villa!

ODTÜ ormanlığında villası olduğunu ortaya çıkardığımız Can Dündar’ın keyfi kaçtı… Dündar villasını satılığa çıkardı: 1 milyon 550 bin dolar istiyor. Yani 3.1 milyon TL!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ODTÜ sınırından geçecek olan yeni yol çalışması, üniversite ormanı ile iç içe olan villa sahiplerinin keyfini kaçırdı.

Akit’ten Fatih Akkaya’nın haberine göre, Ankara’da Gezi benzeri bir ayaklanma peşinde olan marjinal sol gruplar, Büyükşehir’in yıllardır tartışma konusu olan bu projeyi hızlandırmasıyla birlikte ODTÜ çevresinde çadır kurarak, sözde ormanlık alana kalkan olma eylemi başlattılar. Bu marjinal gruplara ilk destek gazeteci Can Dündar’dan gelirken; Can Dündar’ın ODTÜ ormanı ile iç içe olan Park Rönesans Sitesi’nde villa sahibi olduğu ortaya çıkmıştı.

AĞAÇLAR ÜZERİNDE YÜKSELEN VİLLA

Ergenekon hükümlüsü Cumhuriyet Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın da ev sahibi olduğu Park Rönesans Sitesi, ODTÜ ormanının inşaatı devam eden yola sınır bölgesinde, 1996-2001 yılları arasında binlerce ağaç kesilerek inşa edilmiş. Site, ODTÜ ormanı ile iç içe olan 21 dönüm üzerinde 10 katlı bloklar ile çok az sayıdaki villalardan oluşuyor.

YOL DOĞALLIĞI BOZDU!

Ankara trafiğini rahatlatacak bağlantı yolu, Dündar’ın da villasının bulunduğu sitenin 100 metre kadar yakınından geçecek. Bölge böylelikle hareketlenerek, çok sesliliğe kavuşacak. Fakat bu durum Dündar’ların villalarının doğayla iç içe olan yapısını bozarak, değerini düşürecek. Dündar’ların bölgenin trafiğe açılacak olmasından rahatsızlık duydukları, yol yapımına bu yüzden karşı çıktıkları kaydediliyor. Bugün yol yapımına “ağaç kesileceği” iddiasıyla karşı çıkan Dündar’ların, yolun açılıp sahibi oldukları villaların ortaya çıkmasıyla, asıl kendilerinin ağaç katliamı yaptıklarının görülecek olmasından da endişe ettikleri vurgulanıyor.

1 MİLYON 550 BİN DOLAR İSTİYOR

Nitekim Can Dündar’ın, yol çalışmasının başlatılmasıyla keyfinin iyice kaçtığı, dolayısıyla villasını satılığa çıkardığı öğrenildi. Emlakçıdan edindiğimiz bilgilere göre Dündar, ODTÜ ağaçları kesilerek inşa edilen sitedeki villası için 1 milyon 550 bin dolar istiyor.

SİNEMA SALONLU

İlgili emlakçının sitesinde Dündar’ın villası şöyle tanıtılıyor: “Satılık Villa, 650 m2 , 6 Oda, 1 Salon, 4 Banyo… Ankara Çankaya Park Rönesans konutlarında satılık lüks 6+1 villa. Çukurambar, ODTÜ, Çiğdem bölgesinin en seçkin sitelerinden olan Park Rönesans konutları; manzaralı, 24 saat özel güvenlikli bir sitedir. ODTÜ kampüsünün hemen sınırında yer alan ve toplam 21000 m2’lik alana sahip olan site; Ege grup tarafından yapılmıştır. site; kapalı yüzme havuzu, spor tesisleri, yürüyüş parkurları, çocuk parkları ve doğa manzarası (ODTÜ ormanı) villa; kartonpiyerli, pencereler pimapen, yerler doğal parke, ıslak zemin seramiktir. Çamaşır odası, giyinme odası ve kiler bulunmaktadır. En alt katta sinema salonu, su deposu, çamaşır odası ve banyo bulunmaktadır. Giriş katta salon(bahçeye açılır), mutfak ve banyo bulunmaktadır. Üst katta yatak odası ve ebeveyn banyosu, çocuk odası, banyo ve 2 adet çalışma odası bulunmaktadır. Çatı katında 1 odası ve açık olan kısmı kitaplık ve çalışma alanı şeklinde kullanılmaktadır. Ankara merkez b.o satış işleminde tek yetkilidir. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen arayınız…”

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

odtu7

Titresin Haluk’lar; ODTÜ’de “Asım’ın nesli” var artık

Mezuniyet töreninde terör propagandası yapmak isteyen öğrencilerin yerini vatan sevdalısı öğrenciler aldı. Bilim, kültür ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir