Anasayfa / GENEL / Kekeç’ten “etekli kalemşör”e ödev!
kekec-yilmaz1

Kekeç’ten “etekli kalemşör”e ödev!

MEDYAGUNDEM.COM- Hürriyet’in “etekli kalemşör”lerinden Mehmet Y. Yılmaz’ın durumunu Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç bugün ne de güzel anlatmış:

“Refikimiz Mehmet Yakup Yılmaz, yine ‘üçte üç’ yaptı… Üç parçalı köşesinde her gün üç adet ‘Hükümet kötü, ekonomi berbat, bunlar din devleti kuracak, Egemen Bağış ciddiyetsiz, Ahmet Davutoğlu yeteneksiz, geleceğimiz karanlık, işler kötüye gidiyor, AKP başarısız’ yazısı yazıyor. Bunu, bıkmadan usanmadan, her gün tekrarlıyor. Son 10 yıl içinde, tam 10800 adet, ‘Bunlar kötü, bunlar başarısız, bunlar memleketi batıracak’ yazısı yazdı ve Aydın Bey’in bir sürü parasını aldı. Helal hoş olsun.”

Kekeç’in bu kez “etekli kalemşör”ü konu etmesinin nedeni “diktatör” yazısı.

Kekeç’ten takip edelim:

“Buyuruyor ki, ‘TDK Sözlük’te ‘diktatör’ kelimesinin karşılığı ‘bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış kişi’ olarak veriliyor. Vikipedi’nin tanımı da şöyle: ‘Devlet içinde tüm yetkileri kendi elinde tutan en üst düzeyde yönetici.’ Bir süredir Başbakan’ın da gündeme getirdiği bir tartışmayı yürütürken bu tanımlamalar aklımızın bir köşesinde bulunmalı.’ Hiç uzatmadan söyleyelim: Mehmet Yakup Yılmaz, Başbakan’a ‘diktatör’ diyor. Ben de şunu merak ediyorum: Bu ülkeden ‘bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış’ bir sürü yönetici geldi geçti; Mustafa Kemal’inden İsmet Paşa’sına, Recep Peker’inden Şükrü Saraçoğlu’na, Cemal Gürsel’inden Kenan Evren’ine… Mehmet Yakup Yılmaz hangi biri için TDK Sözlük’e bakma gereği duydu? Kendisine ‘lan’ denilebilen Erdoğan’a diktatör diyecekse, ‘Sözüm üstüne söz tanımam. Dersim’i yakar geçerim’ diyenleri nasıl adlandıracak? Bir batında 50 idam cezasını onaylayan Kenan Evren’e hangi sözlüklerde karşılık arayacak?”

KEKEÇ’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

kemal-feto

Darbeyi başarsaydı FETÖ KK’yı Başbakan yapacaktı

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “Kemal Bey’e gelen FETÖ kitapçığı!” başlıklı yazısı şöyle… Darbe başarılı olsaydı, …

kekec

FETÖ için yürüyen KK’ya destek veren Star yazarı!

Tamamen FETÖ için yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir