Anasayfa / GENEL / Provokatör polisten değil hayat kadınlarından özür diledi!
tayfun-talipoglu4

Provokatör polisten değil hayat kadınlarından özür diledi!

Gezi Parkı olayları sırasında attığı bir tweet nedeni ile hakkında soruşturma açılan Gazeteci Tayfun Talipoğlu, Emniyet’te ifade verdi. Sözünün arkasında olduğunu söyleyen Talipoğlu hayat kadınlarından da özür diledi.

Tayfun Talipoğlu, Gezi Parkı protestoları sırasında Twitter’dan yazdığı “Taksim’de polis sokakları bırakıp kafelerin içine gaz bombası atıyor. Birisinin bu o..çocukluğuna dur demesi lazım” mesajı nedeniyle İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ifade verdi. Talipoğlu emniyete girerken, “O tweet için tüm hayat kadınlarından özür diliyorum” dedi.

Tayfun Talipoğlu ifade için saat 11.00’de Gayrettepe’deydi. Polislerin kendisini arayarak ifadeye çağırdığını anlatan Tayfun Talipoğlu şunları söyledi:

“Benim polislerle ne derdim olabilir. Ben Valisini davet ediyorum gelin bu işi durdurun diye. O tweet için tüm hayat kadınlarından özür diliyorum. Tüm annelerden, polis annelerinden özür diliyorum. Çünkü bana, cinsiyeti ve cinsel içerikli küfür yakışmaz. Ama yine de birileri insanların kafasına, gözüne nişan atarak gaz bombası atsa insan bir küfür eder, şimdi bireysel bir küfür ararsın orada. Ama anneleri falan hedef almak yakışmadı. Benim tarzım değildi. Ama işte, can havliyle insan onları söyleyebiliyor. Bence bu küfürlerin değişmesi lazım. Küfürlerde ailenin katılmaması lazım. Aynı şeylere maruz kalsam yine aynı şeyleri yaparım. Başka küfür bulurum. Orada dikkat edilirse, O… çocukluğuna diyorum. O. Çocukları demiyorum. Bunu hangi işgüzar O. Çocukları olarak yaptı. Bu çocuklara ben ne diyebilirim. Hepsi benim canlarım ciğerlerim. Birisi bunlara saldır diyor, saldırıyor. Vur diyorlar vuruyor.

İŞİN İÇİNE ÇOCUK GİRERSE DELİRİYORUM

Bu çocukların Yozgat Polis Okulu’nda 3 ay önce derslerine gitmiş adamdım. 3 ay sonra buraya geldiler. Ben o kafedeydim. Halep Pasajı, Atlas Pasajı’nın bombalandığı gündü. İçeride İngiliz çocuklar filan da vardı. Çocuklar kusmaya başladılar. İşin içine çocuk girdiği zaman ben deliriyorum arkadaşlar. Mesele budur. Küçücük çocukların olduğu yere bunu yaparsanız olmaz. Bu yanlış bir iş. Üzücüdür ama kimseyi şahsi hedef almadım. Sadece “durdurun bu o çocukluğunu” yazdım. Tekrar tekrar söylüyorum. Sözümün arkasındayım. Birileri yine birilerinin kafasına nişan alarak bir şey atıyorsa bunu söylerim. Nasıl polis, kendisine taş gelince küfredebiliyorsa, insanlar küfreder ama küfrün niteliği yanlıştı.”

MEDYAGUNDEM

tayfun1

Ölümünde Halk TV’deki krem şüphesi

Gazeteci Tayfun Talipoğlu, dün gece saat 01.00 sularında İzmir’deki evinde geçirdiği kalp krizi sonrasında yaşamını …

tayfun-talipoglu2

Tayfun Talipoğlu iyice çirkefleşti!

Gezi Parkı eylemleri devam ederken twitter hesabından yazdığı küfürlü mesajında polisleri hedef aldığı iddiasıyla hakkında …

tayfun-talipoglu1

Gazeteci Talipoğlu’na ‘Gezi’ soruşturması

Gazeteci Tayfun Talipoğlu hakkında, Gezi Parkı olayları sırasında attığı bir tweet nedeni ile soruşturma açıldığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir