Anasayfa / GENEL / Ekşi Sözlük’te skandallar bitmiyor
eksisozluk1

Ekşi Sözlük’te skandallar bitmiyor

İslam değerlerini aşağılayan ve bu değerlere küfretmeyi ‘hüner’ zanneden Ekşi Sözlük yazarlarına Müslümanlardan büyük tepki var.

KAMUOYUNDAN BÜYÜK TEPKİ

Hz. Muhammed ile ilgili açılan başlığa ve kullanıcı yorumlarına tepki gösterenler Twitter’da ses getirdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, savcıları harekete çağırırken, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ise sağduyu davetinde bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AB Bakanı Egemen Bağış, milletvekilleri Edibe Sözen, Şamil Tayyar, Hakan Şükür, Necdet Ünüvar, Ertuğrul Günay, Salih Kapusuz, yazarlardan Gültekin Avcı, Faruk Mercan, Nihal Bengisu Karaca, Hikmet Genç, Ahmet Tezcan, Ahmet Ümit, Ömer Şahin ve Sibel Eraslan gibi isimler Ekşi Sözlük’de yazılanları eleştirdi.

İSLAM’I AŞAĞILAYIP, KÜFREDİYORLAR

Bu tepkilerin ardından gözler Ekşi Sözlük’ün içeriğine çevrildi. İslam, Allah, Namaz, Başörtüsü, Oruç ve Hac gibi dini simgeleriyle ilgili olarak açılan başlıklarda hakaretler ve küfürler açık açık kullanıcılarına ulaştırılıyor.

İslam’ın “Taşlayarak insan öldürmenin yasal olduğu din.”, “Tek tanrılı bi dindir ama.uyuşturucu özelliklere sahiptir.bir bataklık gibidir. İçine düşersen battıkca batarsın.”, “Öldükten sonra karı-kız kovalamaktır”, “Olmayan bir şeye inanmanın alışılageldik bir ambalajıdır.” şeklinde yorumlandığı Ekşi Sözlük’te, Yüce yaratıcımız Allah ile yazılanlar ise tam bir rezalet…

“Gelmiş geçmiş en kibirli, en bencil, en acımasız varlık”, “Yetişkinlerin Noel Babası” , “Orada yokmuş gibi davranır ve seni kandırır.” şeklinde ifadelerle tanımlanan Allah, hakkında zaman zaman da küfürlere yer veriliyor.

EKŞİ SÖZLÜK’TEKİ İFADELER NE ZAMAN SİLİNECEK? 

‘Özgürlük’ şemsiyesi altında yapılan yorumlar sitede hala dururken, bu ifadelerin ne zaman yayından kaldırılacağı merak konusu oldu. Okuyucular, hakaret dolu ifadelerin olduğu bölümlerin sağ alt kısmında yer alan ‘şikayet’ bölümünü kullanarak ‘bireysel’ tepkilerini gösterebilirler…

İşte Ekşi Sözlük’te yer alan ve büyük tepki alacak bazı başlıklar: (İfadeler Ekşi Sözlük’te olduğu gibi aktarılmıştır.)

İSLAM: BİR BATAKLIK GİBİDİR

-25. Entry:yakın geçmişte moda olmuş inanç harcı alemi. yenisi olmayacakmış…

-30. Entry:kiz arkadasim ile evlilik di$i iliski yasadigim icin (1.5 senedir birlikte yasiyoruz) official olarak 100 kirbaca mahkum oldugum din. bir de hadis ler vardir ki bunlarin birini alip digerine vurmak gerekir. insanlarin taslanmasi ile ilgili hadisler en orjinal en guvenilir (al bukhari) hadislerde mevcutlardir.

-38.Entry: Taşlayarak insan öldürmenin yasal olduğu din.

-52. Entry: türklerin başına gelmiş* en talihsiz kazadır.

edit: çok eleştiri alıp çok kötülenince eşşekliğimin farkına vardım, düzeltiyorum. sadece türklerin değil, (diğer dinlerle birlikte) insanoğlunun başına gelmiş en talihsiz kazadır.

93. Entry: tek tanrılı bi dindir ama.uyuşturucu özelliklere sahiptir.bir bataklık gibidir..içine düşersen battıkca batarsın..nefes alamazsın,düşünemez olur insan.en etkili uyuşturucu onun yanıda cok masum kalır.benden uyarması..ama genede siz bilirsiniz.. bu hayat sizin..

95. Entry: hayatı düzene sokmak için gönderilmiş olduğu iddia edilmesine rağmen dünyanın düzenini bozmuş, çivisini çıkarmış dindir. ya da tüm suç inananlarındadır, inanıp da yanlış uygulayanlardadır. islam mükemmeldir.

153.Entry: oldukten sonra kari kiz kovalamaya inanmaktir.

186.Entry: 1 ila 1.8 milyar arasındaki takipçisini muhtelif yollarla meşgul ederek, bazısının tüm hayatını elinden alarak insanlığı büyük zarara sokan, bilimin ve teknolojinin önünde engel olan bir diğer din.

198.Entry: olmayan birşeye inanmanın alışılageldik bir ambalajıdır.

edit: halen nüfus cüzdanımın arka tarafında ‘dini’ hanesinde yazan kandırmacadır. ulan nerden bildiniz be? kan grubum bile boş, onu bilemedin daha dinimi nerden bildin?

242. Entry: inananları arasında salaklığı çoktan kabul etmiş, ona gerçekleri göstermeye çalışanlara “bırakın ben salak kalayım” diye yalvaranların olduğu din.

NAMAZ: İSLAM’IN BUDİZM’DEN ARAKLADIĞI TAPINMA BİÇİMİ

72. Entry: islam dininin temeli dir ama nasıl bir temeldir ki bir osurukla yıkılır.

135. Entry: bütün ilkel dinlerde de olan yere kapanıp tapınma ayininin sistematik hale getirilmiş hali.

141. Entry: oradan buradan toplama bir din olan islam’in hinduizm’den arakladigi tapinma bicimi.

215. Entry: bir çeşit meditasyon olduğu düşünülen ritüeldir. budimzde de var aynından.

350. Entry: kuranda yazmayan olay. yoganin bir cesidi. adamlar bana kuran’da var diye bi iki salagin yazdigi hadisleri gosteriyor hahaha. bide sia demis bana. olm sia’larda namaz kiliyor sizin gibi. hatta namaz kelimesi bile sia’nin kalbi iran’in dilinden geliyor turkce’ye. hahaha. cahiller sizi.

ALLAH’LA İLGİLİ OLARAK TAHAMMÜL SINIRLARINI ZORLAYAN İFADELER

71. Entry: gelmiş geçmiş en kibirli, en bencil, en acımasız varlık.

93. Entry: üstünde upuzun, yaldızlı ve pembe bir geceligi; başında aynı renkten bir kukuleta olan iyi kalpli, ak sakallı dede.

157. Entry: küçükken, beyaz entariler içinde bulutların üzerinden süzülerek uçan coşkun sabah’tı benim için allah. sonradan öğrendim ki yok böyle bi$ii.

255.Entry: yetişkinlerin noel babasıdır.

395. Entry: bugun de daha devam eden arap mitolojisindeki tepe tanri. hz. muhammed eger eski yunanda yasasaydi, adi muhtemelen zeus olacakti.

366.Entry: inanmayanlarına, ‘yolundan sapmış’ olanlara cehenneminde yaşatacağı acılarla sabah akşam hayallenip vecd ile orgazm olan milyorlarca mü’mine sahib olan ce-ce*.

459. Entry: orada yokmuş gibi davranır ve seni kandırır.

528.Entry: geçenlerde selam verdim almadı. buradan selam vermenin sünnet almanın farz olduğunu hatırlatırım. kötü örnek teşkili değil mi yani?

534.Entry: gecen bendeydi. saraplarimizi ictik muhabbetimizi ettik. aslinda iyi biri. biraz asabi geldi bana. bir de iyi iciyor. cennette en klas fransiz saraplarindan dagiticam dedi. huri sikintisi varmis ama onu da halledecekmis.

535.Entry: geçen ders çalıştık. çarpım tablosunu bilmiyor. dedim sen böyle mi çarpacan milleti. dedi ki şüphesiz ki o her şeyi bilendir. böyle demet akalın gibi kendinden 3. tekil şahıs olarak bahsetmiyor mu. sevimli ama. (inşallah affedicidir)

537.Entry: kendisinden onceki binlerce tanrinin yaptiklarini sanki kendi eseriymis gibi yutturmaya calisan. var mi oyle belese konmak cakal?

ORUÇ

101.Entry: allahın, kendi yarattığı eşitsizliği herkes anlasın diye uygulanmasını inananlarına zorunlu kıldığı dini olay.

HAC: PUTPERESTLİK BARINDIRIR

96.Entry: suudların para kapısı. içinde yüksek ölçüde putperestlik barındırır.

‘BAŞÖRTÜSÜ’NE NAMUS PREZERVATİFİ YAKIŞTIRMASI

70.Entry: kimisi için namus prezervatifidir.

89.Entry: türkiye şartlarında, hz. muhammed tekrar dünyaya gelse ve “ya müminler, kur’an’da böyle bir şey yok! siz n’apıyorsunuz?” dese dahi takılmaya devam edilecek örtü.

91.Entry: insanlar artik bu kelimeyi gordugunde ”yine nerde bir olay oldu?” diyor. o kadar can sıktı ki artik bu mevzu, hepsini toplayip yaksalar da rahatlasak.

(Haber7)

MEDYAGUNDEM

emremor2

DAEŞ’ten beter ‘Ekşi” kafaya bak!

Türk futbolunun son dönemdeki göz bebeği olan Emre Mor’un taktığı Arapça Londra yazılı şapka farklı …

eksi1

Erdoğan nefretiyle insanlıktan çıkmış faşist manyaklara bakın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nefreti toplumun bir kesimini iyice insanlıktan çıkardı. Ekşi Sözlük’teki şu paylaşım …

eksisozluk1

Cemaat Allah’a Peygamber’e alçakça küfredenlere sponsor oldu!

Cemaatin aylık dergisi Sızıntı, “ensest ilişkiyi doyasıya yaşama özgürlüğü” gibi başlıklarıyla anılan Ekşi Sözlük’e sponsor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir