Anasayfa / GENEL / Provokatör bu kez ODTÜ için devrede
can-dundar10

Provokatör bu kez ODTÜ için devrede

Ankara’da ODTÜ arazisinden geçecek yola tepki gösteren bir grup yol güzergâhına çadır kurup eylem yaparken Can Dündar attığı tweetlerle yine provokasyona yaptı.

ahmet-manas5

ODTÜ Ormanı’ndan geçirilmesi planlanan Anadolu Bulvarı-Konya Yolu arasındaki bağlantı yolu için ağaçların kesilecek olmasına ve yolun kampüs içerisinden geçmesine tepki gösteren ODTÜ’lüler, yapılacak yol güzergahına direniş çadırları kurarken, bu durum ise yaklaşan sonbaharda yeniden eylemlerin olacağına yönelik gelen istihbaratları akıllara getirdi.

SICAK SONBAHAR PROVASI

Anadolu Bulvarı ile Konya Yolu arasında yapılan ve ODTÜ Ormanı’ndan geçirilmesi planlanan bağlantı yoluna tepki gösteren yaklaşık 100 kişilik bir grup, ODTÜ A4 girişine yakın bir noktada yapılacak yol güzergahına direniş çadırları kurdu.

CAN DÜNDAR YİNE BAŞROLLERDE

Gezi kalkışması sırasında “Çocukların üzerine gaz bombası yağdırıyorlar, katliam hazırlığı var” diyen ve paylaştığı gerçekdışı tweetlerle provokasyon yapan Can Dündar, yeniden sahneye çıktı.

Can Dündar attığı tweetlerde ODTÜ Ormanı’nda çadır kuranlara destek verip, yiyecek yardımı çağrısında bulunurken, ” O ağaçları dal dal yaprak yaprak biliriz. Komşuyuz. Dikilişinde katkımız var. Gövdesinde adımız yazar. Kesmeye karar verirken bize mi sordunuz?

Ankara’da metroyu beceremeyenler, ormanı budayarak güzelim ODTÜ kampüsünün ortasından otoyol geçirmeye kalkışıyor.” şeklinde tweetler attı.

MESELE AĞAÇ DEĞİL

ODTÜ Mezunları Derneği, ODTÜ’lü öğrenciler, Anıtpark ve 100. Yıl Forumu üyelerinden oluşan eylemciler, ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam’ sloganları attı.

Çadırların kurulmasının ardından bir konuşma yapan eski ODTÜ öğrencisi Çetin Örgen ise 50 yıl önce birçok arkadaşıyla o ağaçları elleriyle diktiklerini ve ağaçların kesilmesine müsaade etmeyeceklerini belirtti. Öte yandan polisin uyarısı sonrası eylemciler çadırlarını kaldırdı.

(Rotahaber)

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

multeci

Suriyeli suçu yok provokasyon var

İçişleri Bakanlığı’ndan Suriyeliler ile gerginliğe ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, gerginliklerin abartılarak infial yaratılmaya çalışıldığı belirtildi. …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir