Anasayfa / GENEL / Provokasyonda İngiliz p.ştluğu!
bbc2

Provokasyonda İngiliz p.ştluğu!

Gezi dönemi provokasyon yapan BBC Soma olayında yine sahne aldı. BBC, saldırıya uğrayan Audi marka aracın Başbakan Erdoğan’a ait olduğu yalanını haber yaptı.

Gezi dönemi provokasyon yapan BBC Soma olayında yine sahne aldı. BBC, saldırıya uğrayan Audi marka aracın Başbakan Erdoğan’a ait olduğu yalanını haber yaptı.

Gezi olayları döneminde Türkiye ile ilgili birçok gerçekdışı ve provokatif habere imza atarak Türkiye’deki gelişmeleri dünya kamuoyuna yanlış aktaran İngiliz BBC, Soma’daki maden faciasında yeniden sahne aldı.

bbc

MAKAM ARACI YALANI

BBC web sitesinde paylaştığı haberde Başbakan Erdoğan’ın makam aracının saldırıya uğradığını ve geniş kitlelerce istifaya çağrıldığını yazdı. Ancak BBC’nin haberin videosunda da Audi marka ve sivil plakalı otomobili Başbakan Erdoğan’a ait gibi sundu. Ancak Başbakan’ın makam aracı Mercedes’ti.

SES MONTAJI

BBC, haberin videosunda ise ses montajı yaptı. Saldırılan araç geçerken duyulan yuhlama sesleri alınarak Başbakan’ın alkışlandığı bölümde kullanarak protesto gibi yansıtıldı. (HABER 10)

MEDYAGUNDEM

jiyar3

Gazeteci kılıklı teröristi sınırdışı ettik!

BBC World muhabiri Jiyar Gol, İstanbul’da havaalanında 5 saat gözaltında tutulduktan sonra ülkesine gönderildi. Gol, …

londra

Londra’daki Müslüman katliamını örten BBC

Londra’nın kuzeyindeki Finsbury Park Camisi yakınlarında bir kişi kullandığı minibüsü kaldırımdaki yayaların üzerine sürdü. Cami …

taksim3

CNN/BBC çakal gibi Taksim’de pusuda

İBB sözde eylemcilere hizmet edecek kaldırım taşlarını Gezi Parkı’ndan kaldırdı. Canlı yayın araçlarının nöbeti sürüyor. …

1 Yorum yapıldı

  1. Dis odaklar ve icteki isbirlikciler.mehmet altanin yazilarina bakin,nasilda bir ic catismayi körüklüyor.ingiltere Erdoganin yok edilmesinde önemli rol oynuyor.paralel gazeteci müssevvetleri nasil bu oyunlari oynuyor.eger bunlar bukadar bu isin icindelerse.sendikalar neden burada yok demiyorlarsa,patronun pesine düsmüyorlarsa,chp su an neden sessiz kalmissa bunun tek nedeni var.trafoya maalesef düsen,yangini cikaranlarin tümü bunlar.arastirilmali hatta yurt disindan sayginligi olanlar arastirma icin davet edilmeli.bunlarin oyunu ortaya cikmali bu bir sabotaj söylemimde israrciyim.yeni gelisen olaylarda bunu destekliyor.yasadigim aci yurt disindan somaya bir köprü olmusturmusken bu serefsifsizler hala provake etmenin pesinde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir