Anasayfa / ANALİZ / Portakal’ın özlediği FETÖ’cüyü yazdık başımıza bunlar geldi!
ercangun2

Portakal’ın özlediği FETÖ’cüyü yazdık başımıza bunlar geldi!

Altın Kelebek Ödül Töreni’nde FOX Haber sunucusu Fatih Portakal’ın “çok özledim” dediği ve bütün salonun alkışladığı Ercan Gün, Hrant Dink cinayetinde Ergenekon operasyonlarına zemin hazırlamak adına FETÖ’cü firarilerle eylemde bulunduğu gerekçesiyle tutuklu bulunuyor. Ercan Gün’ü ilk kez deşifre eden MEDYAGÜNDEM, bunun bedelini de dava açılarak ödüyor.

DOĞAN ÖDÜLÜ GECESİNDE FETÖ SKANDALI

FETÖ PROPAGANDASININ BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ AYDIN DOĞAN!

Cezaevine girmeden önce FOX Haber Müdürü olan Ercan Gün Hrant Dink Jandarma ayağına ilişkin yürütülen soruşturmada şüpheli isimlerden birisi. Soruşturma kapsamında Hrant Dink cinayetinin işlendiği 19 Ocak 2007 günü FETÖ/PDY üyeleri Adem Yavuzarslan, Faruk Mercan ve Ekrem Dumanlı ile yoğun telefon irtibatında bulunduğu belirlendi.

SAMSUN’A GÖNDERİLDİ, KURGU YAPILDI

Savcılığın tespitlerine göre, Gün’ün FETÖ firarileri olan bu kişilerce Hrant Dink cinayeti ile kurgu çerçevesinde Samsun iline gönderildiği, burada bulunduğu sırada kullanımındaki cep telefonundan Samsun İl Jnadarma Komutanlığı santralini aradığı tespit edildi. Bir süre Jandarma santraliyle görüşen Gün’ün sonra cep telefonunu kapatarak Jandarma görevlileri ile gizli bir buluşma gerçekleştirdiği algısını yaratıp İstanbul’a döndüğü belirlendi. Aslında Gün’ün Jandarma ile hiç buluşmadığı tespit edildi.

ERGENEKON OPERASYONLARINA ZEMİN HAZIRLANDI

Yine iddiaya göre Ercan Gün’e FETÖ mensuplarınca Ogün Samast’ın gözaltındaki fotoğrafının teslim edildiği, yayınlanmasının sağlandığı belirtildi. Ogün Samast’ın elinde Türk bayrağı bulunduğu halde Atatürk’ün bir sözü önünde çekilmiş fotoğrafının Samsun İl Jandarma Komutanlığı’nda çekilmiş gibi kurgu yapıldığı ve Ergenekon operasyonlarının zemininin hazırlandığı öne sürüldü.

ULUSALCI GRUP VAR ALGISI

Hrant Dink cinayetinin arkasında ulusalcı grubun olduğu algısı oluşturularak örgütün amaçları doğrultusunda görsel medyada yayınlandığı ileri sürüldü. 17/25 Aralık yargı darbesinden sonra sosyal medya üzerinden aylarca FETÖ propagandası yapan Ercan Gün, bu yayın anlayışını Fox TV’ye de yansıtmıştı. 15 Temmuz FETÖ darbesinin ardından kısa bir sessizlik dönemi yaşayan Fatih Portakal ve ekibi son dönemde FETÖ davalarını sulandıran bir yayın çizgisi sürdürüyor. FETÖ’nün Fox TV’deki temsilcisi Ercan Gün bugün cezaevinde olsa da Fetullahçı örgütü destekleyen anlayışı Fox TV’ye hakim durumda.

MEDYAGÜNDEM DEŞİFRE ETTİ SAVCI FETÖ’CÜYÜ DEĞİL MEDYAGÜNDEM’İ DAVA ETTİ

Ercan Gün’ün FETÖ ve Hrant Dink cinayetindeki rolünü deşifre ettiği için MEDYAGÜNDEM halen yargılanıyor. Ercan Gün’ün suç duyurusu üzerine savcı bize inanmadı ki aleyhimize dava açtı.

Ercan Gün’le davalığız. 9 Şubat 2017 tarihinde duruşmamız var.

Tarih MEDYAGÜNDEM’i haklı çıkardı. Ercan Gün ile davamıza konu olan şikayetlerin hepsi düştü. Hem FETÖ’cülüğü, hem de Dink cinayetindeki rolü ortaya çıktı.

EY O FETÖ’CÜ İÇİN MEDYAGÜNDEM’E DAVA AÇAN SAVCI!

MEDYAGÜNDEM O DAVA BAŞLAMADAN KAZANDI!

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir