Anasayfa / GENEL / Polis haraç üssünü bastı Fetullahçı alçaklar kreş ajitasyonu yaptı
feto-kres

Polis haraç üssünü bastı Fetullahçı alçaklar kreş ajitasyonu yaptı

Paralel Yapı medya organları, Zonguldak’ta Paralel Yapı’ya ait tüm kurumları yapılan baskınları algı yönetmeye çalışarak çarpıtmaya çalıştı. Örgütün tüm kurumlarına haraç toplamak, örgüte destek ve illegal faaliyetlerde bulunmak suçlamalarıyla operasyon düzenlendi. Paralel medya operasyonun içeriğinden bahsetmeyerek haberi kreşe baskın şekilde vererek gerçekleri saklamaya çalıştı.


Paralel Yapı’ya yönelik Zonguldak İl Merkezi ile Ereğli ve Çaycuma ilçelerinde bulunan dershane ve okullara polis tarafından baskın yapıldı.

Kurumların terör örgütüne mali kaynak teşkil ettiği gerekçesiyle yapılan baskında bilgisayarlar ve bazı evraklara el konuldu. Ancak Paralel Yapı’ya ait yayın organları baskını çarpıtarak ‘kreşe polis baskını” şeklinde yayımladı.

KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE ŞUBE OPERASYONU

Zonguldak İl Merkeçi ile Ereğli ve Çaycuma ilçelerinde bulunan Paralel Yapı’ya ait Fatih Koleji, Ana Fem Dershanesi, Ereğli Yıldırım Koleji’nin de aralarında bulunduğu bazı kurumlara polis tarafından baskın yapıldı. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri nezaretinde, sabah erken saatlerde başlayan arama ve denetimler gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürerken çok sayıda evrak ve bilgisayara el konuldu.

PARALEL YAPI AJİTASYONU

Ancak baskınlar Paralel Yapı’nın yayın organları tarafından ajite edilerek “Kreşe polis baskını” şeklinde yayınlar yapıldı. Sosyal medyada da bu yönde kampanyalara başlatıldı. Yayınlarda özellikle kreş ve okullarda çocukların aramalardan olumsuz etkilendiği vurgusu yapıldı.

Aramalar sonucu gözaltı uygulaması yapılmadığı belirtilirken savcılığın incelemesini tamamlamasının ardından işlem başlatılabileceği öğrenildi.

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir