Anasayfa / GENEL / Polat Alemdar katil Esed’e karşı!
polat-suriye3

Polat Alemdar katil Esed’e karşı!

İhtiyarlar tarafından Suriye’ye ölümcül bir göreve gönderilen Polat Alemdar’ın veda sahneleri ekran başındakileri duygulandırdı.

ATV’nin rekortmen dizisi Kurtlar Vadisi Pusu’nun 171. bölümünde Polat Alemdar’ın sevdiklerine veda ettiği sahneler ekran başındakilere duygusal anlar yaşattı.

Aksaçlı’yı kaçırıp sorgulayan Polat, onun hain olmadığını öğrenince büyük bir hata yaptığının farkına vardı. Aksaçlı’yı hastaneye yetiştiren Polat Alemdar, cezasına razı olduğunu belirterek İhtiyarlar Heyeti’ne teslim oldu.

Polat Alemdar’ın bu davranışının cezası ölümdü. Ancak Aksaçlı, onu Suriye’ye ölümcül bir göreve göndermeyi tercih etti. Polat, Abdülhey ve Cahit’siz Suriye’ye hareket etti. Yolculuktan önce Polat’ın sevdikleriyle vedalaştığı sahneler duygu seline neden oldu.

Polat Alemdar’ın kaderinin Suriye’nin eli kanlı diktatörü Esed’e bağlı olması ise dizinin bundan sonraki bölümlerinde Suriye meselesinin yoğun biçimde ele alınacağını gösterdi. Esed’e bağlı bir katil sürüsünün liderini öldürme görevini alan Polat Alemdar’ı Suriye topraklarında muhalifler “Özgür Suriye’ye hoş geldin Polat Alemdar” diyerek karşıladı.

Dizide Esed’e bağlı katil sürüsünün komutanının bir infazı sırasında kanın Esed’in fotoğrafının üzerine sıçradığı sahne de dikkat çekiciydi.

Muhaliflere bir kamyon silah teslim eden Polat Alemdar’ı Suriye’de bekleyen tuzaklar ve ihanet şoku da dizinin yeni bölümünde  heyecanın dorukta olacağının sinyalini verdi. Silah teslim ettiği bir muhalif komutanın Polat Alemdar’a ihanet edip, onu Esed’in adamına teslim edip etmeyeceği sorusunun yanıtı haftaya kaldı.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

idlib1

Türkiye İdlib’de ABD’ye izin yok!

Rusya, Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgelerin ABD uçaklarına kapalı olacağını duyurdu. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan Suriye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir