Anasayfa / GENEL / Kekeç’ten Özkök ve Ergin’e ders!
kekec-ergin-ozkok

Kekeç’ten Özkök ve Ergin’e ders!

MEDYAGÜNDEM- Bugün Star’da Ahmet Kekeç’in yazısını okuyan herkeste eminim bu aralar bir bankanın reklamındaki aslanın Acun Ilıcalı’ya dediği gibi insanın kollarını açıp, “Gel buraya” diyesi geldi.

“Aslansın be Kekeç”demek  istiyoruz.

“Evren’e yapılan hoyratlık” diyen Özkök’e, sonra 28 Şubat’ın hızlı kalemşörlerinden Sedat Ergin’e öyle bir ders vermiş ki Kekeç…

Evren ve Şahinkaya için “Niye mahkeme salonuna getirmediniz?” denilmesine, Özkök Efendi buyurmuş ya, “Nasıl bir hoyratlık, nasıl bir hesaplaşma mantığı” diye…

“Ben ortada bir linç kampanyası ve intikam histerisi göremiyorum. Mahkeme gayet sakin ve efendice yürüyor.” diye yazan Kekeç, Özkök’e derse şöyle girişmiş:

“Ertuğrul Özkök ‘hoyratlık’ arıyorsa, 12 Eylül uygulamalarına baksın. Mamak’a baksın, Metris’e baksın, Diyarbakır’a baksın… 650 bin kişi tutuklandı. 50 idam cezası infaz edildi. 177 tutuklu hücresinde bilinmez (aslında ‘bilinir’) nedenlerle hayatını kaybetti. Milyonlarca insan işkenceden geçti… Faili meçhuller, yargısız infazlar, gözaltında kayıplar… Bütün bunlar, o iki yaşlı insanın iktidar döneminde yaşandı. Ertuğrul Özkök hoyratlık arıyorsa, ‘İlhan Erdost’a ne oldu?’ diye sorsun. General Turgut Sunalp, ‘Elimizde taş gibi delikanlılar var, jopa ne hacet’ diyordu, jopla tecavüz iddialarını yalanlarken… Ertuğrul Özkök, jopla kimlere ne yapıldığını araştırsın, sonra ‘hoyratlık’ diye ortalığa dökülsün…”

Gelelim Sedat Ergin kısmına…

Kekeç onu da bir “HAMİŞ”le halletmiş:

“Sevgili kardeşim Sedat Ergin… 28 Şubat sürecinde ne güzel haberler yapardın, ne şahane ‘tehdit yazıları’ yazardın… BÇG’nin mimarı Oramiral Güven Ekaya’yı evinde ziyaret etmişliğin de vardır. Bu ziyareti kılıflamak için ‘Hastaydı, geçmiş olsuna gittim’ demiştin de, durduk yerde kendine güldürmüştün.

O mutlu günler geride kaldı.

Gerçekten bilgiyle, donanımla, müktesebatla gazetecilik yapmak gerekiyor.

Bir şey yazarken yahut bir iddiada bulunurken de, o ‘şey’ hakkında fikir sahibi olmak gerekiyor.

Bence otur, önce ‘cihat’ın ne anlama geldiğini öğren, sonra yazıya kalkış… ‘Cihat’ açılmaz benim güzel kardeşim; cihat ilan edilir yahut başlatılır.. ‘Erdoğan Batı’ya cihat mı açıyor?’ dersen, yeniden kendine güldürürsün.”

Kekeç’in yazısı için TIKLAYIN

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

kemal-feto

Darbeyi başarsaydı FETÖ KK’yı Başbakan yapacaktı

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “Kemal Bey’e gelen FETÖ kitapçığı!” başlıklı yazısı şöyle… Darbe başarılı olsaydı, …

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

1 Yorum yapıldı

  1. kürşat batıhan

    bu iki adam kankadır ve en büyük gizli Tayyip Erdoğan düşmanıdırlar.abu konuda çok önyargılıdırlar,olmak zorundadılar,çünkü güdücüleri bunu talep etmektedir.Bu düşmanlıklarına şahit olmuş birisi olarak söylüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir