Anasayfa / GENEL / PKK’nın fotomontaj oyunu fena bozuldu!
somer1

PKK’nın fotomontaj oyunu fena bozuldu!

Ankara saldırısını yapan Abdulbaki Sömer’in PKK bayrağı önünde fotoğrafı ortaya çıktı. YPG safında Salih Neccar kod adını kullanan Sömer’in PKK’lı kimliğini gizlemek için fotomontajlı fotoğrafının da terör örgütü tarafından açıklandığı anlaşıldı.


Ankara’daki terör saldırısının ardından, eylemi üstlenen Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) saldırgan Abdulbaki Sömer’in bir fotoğrafını paylaştı. Fotoğraftaki tuhaflık bir süre sonra farkedildi. Fotoğrafta Sömer’in boynunun aşağısı başka bir fotoğrafla montajlanmıştı.

İddiaya göre Sömer’in üzerinde onun PKK ile ilişkisini açık eden bir kıyafet vardı. Van’dan önce Kandil’e, ardından Suriye’ye giderek PKK için çalışan Sömer’in üzerinde örgüt için artık klasik olan ‘askeri’ kıyafetler bulunuyordu. Haki renkteki gömlekli o kıyafet bütün PKK’lılar tarafından giyilirken, Sömer’in söz konusu fotoğrafı da o kıyafetle çekilmişti. TAK’ın eyleminin PKK ile ilişkilendirilmemesi için kafasının altı özellikle başka bir fotoğrafla kapatıldı.

FETÖ-PKK ORTAK OYUNU

Ancak montajcı FETÖ’den aldığı akıl PKK’nın işi eline yüzüne bulaştırmaktan kurtaramadı. Çünkü FETÖ medyası ve PKK medyası bombacının TAK militanı olduğunu, PKK ve YPG’den olmadığını göstermeye çalışmış, ayrıca Ankara’daki katliamı sanki Türk devleti yapmış gibi algı operasyonuna soyunmuşlardı. Ancak oyunları fena bozuldu.

Ankara’daki saldırıyı gerçekleştiren Abdulbaki Sömer için Van’da cenaze töreni gerçekleştirildi. Sömer için HDP desteğiyle bir taziye merkezi kurulurken duvarlara Sömer’in posterleri asıldı. Posterlerde Sömer’in çeşitli fotoğrafları yer alırken bir fotoğraf, montajlı fotoğrafın orjinalini ele verdi.

O fotoğrafta Sömer’in üzerinde PKK üniforması ve arkasındaki PKK bayrağı görülüyordu.

Sömer’in PKK üniformalı ve PKK bayrağı önünde çekilmiş fotoğrafı kesilerek tişörtlü bir fotoğrafa monte edilmiş ve böylece sanki Sömer’in PKK ile bağlantısı yokmuş izlenimi verilmişti.

Şimdi Sömer’in YPG terör örgütü içindeki fotoğraflarının da ortaya çıkması bekleniyor.

somer1

Ankara'da 28 kisinin oldugu saldiriyi ustlenen TAK'in ismini acikladigi Abdulbaki Somer (Sonmez) icin Van'da taziye kuruldu. Taziyede konusan Abi Nuri Somer fotografin kardesine ait olduguna soyledi.
Ankara’da 28 kisinin oldugu saldiriyi ustlenen TAK’in ismini acikladigi Abdulbaki Somer (Sonmez) icin Van’da taziye kuruldu. Taziyede konusan Abi Nuri Somer fotografin kardesine ait olduguna soyledi.

MEDYAGUNDEM

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir