Anasayfa / GENEL / PKK’nın eş yayın yönetmeni Hasan Cemal ne olacak?
ozgur-gundem

PKK’nın eş yayın yönetmeni Hasan Cemal ne olacak?

PKK’nın yayın organı Özgür Gündem Gazetesi Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni oldukları günlerde terör örgütünün propagandası yapıldığı gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu’nun savcılık sorgularında yayınlarda sakınca görmediklerini iddia ettikleri için tutuklamaya sevk edildikleri öğrenildi. Hakimin ise terör örgütü propagandası yapıldığı yönünde kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren deliller bulunduğu gerekçesiyle tutuklama kararı verdiği belirtildi.


PKK’nın yayın organı Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan ‘Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği’ kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve haklarında ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan soruşturma açılan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklandı.

SAVCILIKTA İFADE VERDİLER

Soruşturma kapsamında bugün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu, Cengiz Boysoy, İhsan Eliaçık ve Beyza Üstün Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısına ifade verdi.

hasan-cemal1

TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASININ ARKASINDA DURDULAR!

İfadelerinde Özgür Gündem Gazetesi’nde gönüllü olarak, dayanışma maksadıyla bir günlük genel yayın yönetmenliği yaptıklarını söyleyen Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Bu 3 ismin nöbetçi oldukları günlere ilişkin yayınlarda sakınca görmediklerini belirttikleri, yayınların düşünce ve ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiği yönünde beyanda bulundukları gerekçesiyle tutuklamaya sevk edildikleri öğrenildi.

PİŞMANLIK İFADE ETMEDİLER VE TUTUKLANDILAR

Nöbetçi İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen 3 şüpheli hakimlikteki sorgularında da yayınların arkasında durdular. Sorguyu gerçekleştiren Hakim Bekir Altun 3 ismin suça konu tarihlerdeki yayınlarda sorumluluklarının olduğunu, yayınlarda silahlı terör örgütünün propagandasının yapıldığını, şüphelilerin üzerine atılı suçu işlediği yönünde kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmalarına karar verdi. 3 şüpheli karar ardından cezaevine gönderildi.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir