Anasayfa / GENEL / PKK, DHKP-C, FETÖ ve Doğan Grubu ittifakından 1 Kasım için şeytani plan
oyotesi1

PKK, DHKP-C, FETÖ ve Doğan Grubu ittifakından 1 Kasım için şeytani plan

PKK, DHKP-C, FETÖ, Doğan Grubu ittifakı 1 Kasım öncesi Oy ve Ötesi üzerinden yeni karanlık planını devreye soktu. Hedef, AK Parti’nin en güçlü olduğu illerde seçim gecesi oy çalıp, provokasyon yapmak.


Güneydoğu’da Neler Oluyor başlıklı yazı dizimizde, 1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde bölgeyi incelemiş ve iki önemli şehre dikkat çekmiştik: Şanlurfa ve Adıyaman. PKK “Fırat’ın Doğusu bizim” diyerek bölgede sözde özerklik ilan etmeye çalışıyordu.

Özerklik işe yaramadığı gibi Adıyaman ve Şanlıurfa’da ‘Fırat’ın doğusunda AK Parti’nin kalesi gibi’ duruyordu. 7 Haziran seçimlerinde PKK’nın tüm tehdit ve sandık manipülasyonlarına rağmen Adıyaman’da AK Parti yüzde 58, Şanlırufa’da yüzde 46 ile birinci parti çıkmıştı.

Suruç’taki bombalı saldırı ile Şanlıurfa’nın, Türkiye’yi sarsan bombalı saldırılarındaki intihar bombacılarının üçünün buradan seçilmesiyle de Adıyaman’ın karıştırılmaya çalışıldığına dikkat çekmiştik. PKK, Paralel Yapı ve Aydın Doğan medyasının 1 Kasım seçimleri öncesinde Şanlıurfa ve Adıyaman başta olmak üzere bölgede AK Parti’yi zayıflatarak HDP’yi öne çekme çalışmasını da anlatmaya çalıştık. Söylediklerimizin sağlaması Ahmet Hakan’dan geldi.

O’NUN DA DERDİ ADIYAMAN VE URFA

Ahmet Hakan, dünkü köşe yazısında, Güneydoğu’daki AK Parti’nin kalesi bu iki il için halkı seçimlerde harekete geçmeye çağırıyordu. Bunu da o kadar profesyonel yapıyordu ki göze batmamak için HDP’li ve CHP’lilerle birlikte AK Partilileri de davet ediyordu… Ahmet Hakan’ın listesinde PKK tehdidi nedeniyle seçim güvenliğinin tartışıldığı, bu nedenle oy sandıklarının merkezlere taşınmasının gündeme geldiği Güneydoğu illerinden hiç biri yoktu. Meğer, PKK’nın sözde özerklik ilan ettiği Şırnak ve Hakkari gibi şehirlerdeki tüm sandıklarda vatandaşların özgürce oy kullanabilmesini ve oyların sağlıklı sayılabilmesini sağlayacak kadar sivil görevli varmış da PKK’nın esamesi okunmayan Adıyaman ve Urfa’da halkın sandığa sahip çıkması gerekiyormuş!

Ahmet Hakan’ın yazısında, Güneydoğu’daki bu iki ilin yanı sıra, Anadolu’nun farklı bölgelerinde 10 şehir için daha ‘Sandık güvenliği sağlamak için harekete geçme’ çağrısı yapılıyordu. Ama ne hikmetse sandık güvenliğinin olmadığını söylediği Türkiye genelindeki 12 ilin 12’si de AK Parti’nin kalesi. Hem de diğer şehirlere olan etkileri açısından da krıtik noktalar.

AK PARTİ’NİN KALESİ 12 ŞEHRİ HEDEF ALDI

AK Parti’nin İç Anadolu’da yüzde 65 oy aldığı Konya ve yüzde 57 oy aldığı Sivas’ta ‘sıkıntıları aşmak’ için halkın ‘Oy ve Ötesi’ grubuyla sandık başında nöbet tutması gerekiyormuş! AK Parti’nin Doğu Anadolu’da yüzde 52 oy aldığı Elazığ’da, Akdeniz’de yüzde 60 oy aldığı Kahramanmaraş ve yüzde 44 oy aldığı Isparta’da, Ege’de yüzde 52 oy aldığı Afyon, yüzde 54 oy aldığı Kütahya ve yüzde 39 oy aldığı Denizli’de, Karadeniz’de yüzde 45 oy aldığı Amasya ve yüzde 55 oy aldığı Trabzon’da da sandıkta nöbete ihtiyaç varmış meğer!

(STAR)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

kemal

Ağzındaki baklayı çıkardı; işte kaos itirafı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumu karşı karşıya getirebilecek eylemler yapabileceklerini söyledi. Kandil’in de destek …

aykut2

Yalancı ve müfteri CHP’li!

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira atan Aykut Erdoğdu’ya sert tepki göstererek ‘yalancısın ve müfterisin’ dedi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir