Anasayfa / GENEL / FETÖ sizi işte böyle sömürüyor taban!
hakansukur

FETÖ sizi işte böyle sömürüyor taban!

Hakan Şükür, Bank Asya için Paralel tabana “Evi, yüzüğü sat yatır” çağrısı yaparken, hesaplarından 5.3 milyon lira çekti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Paralel Yapı için yaptığı “Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet” tespiti gerçek oldu. Darbe girişiminin finansörlüğünü yapan Paralel Yapı’nın kurumu Bank Asya’ya el konulma ihtimalinin görülmeye başladığı 2014 sonundan itibaren “1 TL de olsa Bank Asya’ya yatırın. #seninleyizbankasya” diye tweetler atan Hakan Şükür’ün aynı dönemde kendisinin ve eşinin hesaplarındaki paraları çektiği ortaya çıktı. SABAH, 17-25 Aralık sürecinde Gülen Örgütü lehine çalışan Şükür’ün üstelik 17 Aralık’ın birinci yıldönümünü ‘andığı’ 17 Aralık 2014’te bankadaki hesabından 3 milyon 574 bin 936 TL çektiği bilgisine ulaştı. Fakir fukaraya ‘para yatırın’ diye gaz veren Şükür, o gün 15.48’de ‘el konulma’ korkusundan Bank Asya’daki kendi hesabını boşaltmıştı. Şükür, beş gün sonra yani 22 Aralık’ta saat 17.53’te eşi Beyda Şükür’e de Bank Asya/Asya Katılım Bankası A.Ş.’deki hesabından 1 milyon 778 bin TL nakit çektirdi. Örgütün kandırdığı insanlar yastık altındaki bilezik paralarını Bank Asya’ya yatırmaya çalışırken Şükür ailesi iki hesaptan çıkan toplam 5 milyon 352 bin 936 TL’lerini çoktan çekmişti bile. Mudilerin bankaya para yatırmaları sayesinde yüksek meblağlı para çıkışları için gereken nakit tedariki de bu sayade sağlanmış oldu. Mudiler ise para çekmek için gezdikleri şubelerden eli boş döndü. Şükür’ün hesabından para çektiği dönemlerde Bank Asya’ya el konulacağı ekonomi bürokrasisinde konuşuluyordu. Şükür’ün de, bürokrasideki Gülenist Örgüt mensuplarınca ilk önce yüzde 63’üne el konulan bankanın tamamının TMSF’ye geçeceği konusunda bilgilendirildiği belirtiliyor.

KAYNAK HOLDİNG DE ÇEKMİŞ

İşte Bank Asya hesaplarının mali incelemesinden çıkan 1 Kasım 2014-15 Şubat 2015 arasındaki 1 milyon 500 TL üzeri para çıkışı hareketleri;
Zaman gazetesi eski imtiyaz sahibi Ali Akbulut 21 Ocak 2015’te 4 milyon TL çekti.
Paralel Yapı’ya yakın NT Kitap Kırtasiye 17 Kasım 2014’te 1 milyon 600 bin TL’yi Alternatifbank’taki bir hesaba gönderdi. Türkiye Finans Katılım’a da 10 gün sonra milyon 585 bin TL’lik EFT işlemi yapıldı.
Kaynak Holding 20 Kasım 2014’te Yapı Kredi Bankası’ndaki hesabına 2 milyon 100 bin TL’lik EFT işlemi yaptı. Asya Yatırım Menkul Değerler aynı tarihte Halk Bankası’na 3 milyon 400 bin TL aktardı. Kaynak Holding’in Sürat Kargo Lojistik firması 3 Aralık 2014’te 2 milyon 430 bin TL’lik EFT işlemi yaptı.
Fatih Üniversitesi, 27 Kasım 2014’te Ziraat Bankası Ambarlı şubesindeki hesaba Bank Asya’dan 2 milyon 504 bin liralık çek işlemi yaptı.
İşadamı Ahmet Said Kavurmacı’nın 4 milyon 116 bin TL, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik’in de Bank Asya’dan yüksek meblağ para çektikleri görüldü.

BİR EVİNİ PARALELCİLERE AYIRMIŞ

Şükür, İstanbul Büyükçekmece’de 2008’de inşa edilen ‘Tepe Kent Villaları’ndaki ultra lüks malikanesinde ailesiyle birlikte yaşıyor. 6 odası 3 salonu bulunan evin iç tasarımı özel olarak saygın bir mimarlık şirketine yaptırılmış. Evin değeri 2 milyon dolar. Hakan Şükür’ün İstanbul Florya’da ise KoruFlorya Rezidansı’nda 3 oda 1 salon ultra lüks bir dairesi var. Şükür bu daireyi ise sadece çoğunluğu Paralel örgüt elemanlarıyla sohbet etmek ve onları ağırlamak için kullanıyor.

(ABDURRAHMAN ŞİMŞEK/SABAH)

MEDYAGUNDEM

gs1

Samimiysen teröristlere oy verenleri de at başkan!

Galatasaray’da olaylı geçen Mali Genel Kurul sonrası Başkan Dursun Özbek, Hakan Şükür ve Arif Erdem …

kadir1

Yetmez Aydın Doğan beslemesi FETÖ’cü haini de ihraç edin!

Galatasaray’da FETÖ’yü aklayan dünkü skandal genel kurul kararının ardından bugün gerçekleşen olağanüstü genel kurulda FETÖ …

hakans

FETÖ’den değil aidattan attılar!

Galatasaray yönetim kurulu, 8 yıldır aidatlarını ödemediği gerekçesiyle Hakan Şükür ve Arif Erdem’in üyeliğini düşürdü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir