Anasayfa / GENEL / Pensilvanyalı Kürt olduğu için Said Nursi’nin adını ağzına almaz
erdogan

Pensilvanyalı Kürt olduğu için Said Nursi’nin adını ağzına almaz

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partililere seslendi. Mitingte konuşan Erdoğan, Said Nursi’nin ismini kullanmayan Fethullah Gülen’e yüklendi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Topçu Meydanı’nda düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi.Başbakan Erdoğan, “Bu Pensilvanya’daki zat, Kürt olduğu için Said-i Nursi’den uzak kaldığını bizzat kendisi ifade etmiş bir zattır. Bu ırkçılık, bu düşmanlık bugün de aynen devam ediyor. Şu anda da Pensilvanya’daki zat terör meselesinin çözümünü engellemek, kardeşliğin, huzurun, birliğin önüne geçmek için ihanet derecesinde hücumlar yapıyor, bunu da tek başına değil CHP ve MHP’yi kullanarak yapıyor” dedi.

Başbakan Erdoğan, Said-i Nursi’nin dirisine zulmedenlerin ölüsüne bile tahammül edemediklerin bilirterek, “İşte bu CHP zihniyetiyle şu anda güya onun izinde olduğunu iddia eden Pensilvanya da öyle demiyor mu? Said-i Nursi’nin izinde olduğunu söylemiyor mu bu Pensilvanya’daki zat. Şimdi Said-i Nursi’ye zulmeden CHP ile el ele, kol kola dolaşıyor. Darbe tuzaklarını beraber kuruyorlar. Said-i Nursi’ye en ağır zulümleri yapan, ona hayat hakkı tanımayan, ölüsünü bile Şanlıurfa’dan çıkartıp götüren CHP zihniyeti ile Pensilvanya’daki zat birlikte hareket ediyorlar” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Pensilvanya bu CHP ve MHP’yi çok kötü aldattı, çok kötü bir tuzağa düşürdü. ’17 Aralık’ta hükümeti düşüreceğiz, elimizde çok önemli dosyalar var, ses kayıtları var, onlar işe yaramazsa elimizde montajlar, dublajlar var’ dedi. CHP ve MHP’nin genel başkanları bunlara inandılar. Böyle bir darbe girişiminde payanda olarak yer aldılar. Ama hesaplar tutmadı, tuzak bozuldu. Millet bunların tuzaklarına, yalanlarına itibar etmedi. İşte şimdi ortalıkta kalakaldılar, ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Üç kafadar, üç şaşkın ördeğe döndüler.”

Başbakan Erdoğan, “Şimdi diyorlar ki, ‘Sakın Ak Parti’ye oy vermeyin, kime verirseniz verin’. Sizin bu imamınız, 10-11 sene önce ‘Ak Parti’ye oy verin’ mi diyordu, eğer o zaman ‘Ak Parti’ye oy verin’ diyorsa ya o zaman yanlış yaptı ya sizin bu imamınız şimdi yanlış yapıyor. Ak Parti aynı yerde duruyor, bu ülkeye hizmet vermeye devam ediyor. Demek ki sizin hocanızın da akşam bir başka sabah bir başka. Aynen bu CHP’liler aynen Bahçeli gibi.” şeklinde konuştu.

28 Şubat’taki gibi ikna odalarını kurdular

“Anlaşılan korku dağları sardı. Sandığın rengi belli oldu. Bu paraleller korkmaya başladı” ifadelerini kullanan Başbakan Erdoğan, “İş yerlerinde, işçilerini ‘AK Parti’ye oy vermeyin’ diye ikna ediyorlar. Adeta 28 Şubat’taki gibi ikna odalarını kurdular. İşyerlerinde, okullarda, yurtlarda ve dershanelerde; kızları, erkekleri ikna odalarında ikna etmeye çalışıyorlar. İkna olmazlarsa atıyorlar” dedi.

Zalimler için yaşasın cehennem

“Kılıçdaroğlu’ndan olsa olsa Tahtakale’de kasetçi olur. Sen kimsin ki Türkiye’nin Başbakanı’nı yargılıyorsun. Demek ki Pensilvanya’daki zattan talimat almış. Bunlara Said Nursi’nin sözü ile cevap vermek istiyorum: Zalimler için yaşasın cehennem.”

MEDYAGUNDEM

urfa2

Artık her yer Yenikapı!

Şanlıurfa’ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan’da yapılacak …

erdogan3

FETÖ’yü, PKK’yı, DEAŞ’ı besleyip üzerimize salıyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Yiğitçe ortaya çıkıp bizimle mücadele edemeyenler, terör örgütleri üzerinden kendilerince bizi yola getirmeye çalışıyorlar.” …

sukran3

Pensilvanya şeytanından Hıristiyan kutlaması!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Pensilvanya’daki malikanesinde ‘Şükran Günü’ için büyük bir davet verdi. Hindilerin kesildiği, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir