Anasayfa / GENEL / Pensilvanya’da Takvim paniği!
takvim-gulen3

Pensilvanya’da Takvim paniği!

Fethullah Gülen her fırsatta müritlerine dünya malından uzak durmalarını emretti. Ama kendisi dünyanın dört bir yanında milyarları yönetti. Hep tevazudan bahseden hoca foyası ortaya çıkınca sinirden küplere bindi. Gözde elemanlarını ultra lüks malikanesine toplayan Pensilvanyalı imam sohbetlerdeki alçakgönüllü tavrı bir kenara bıraktı, herkesi tek tek haşladı. Hocanın karşısında el pençe divan duran müritler, Gülen fenalaştığında bile yanına dizleri üzerinde koştu.

40 yıllık ihanet planı milli iradeye takılan Fethullah Gülen çılgına döndü. TAKVİM’in saniye saniye görüntülediği Pensilvanyalı imam, Türkiye’ye iade edilme korkusuyla fenalaştı. Son günlerde korkudan beddua ve küfür seanslarını bırakıp tevazudan ve hiçlikten bahseden Pensilvanyalı imam, müritlerine; “Fakir kalın. Mal, mülk, makam peşinde koşmayın. Dünyalıkları terk edin” nasihatları verdi. Her konuşmasında “ABD’ye tek ceketle geldim. Zaten hep tek ceketim oldu” diyerek yoksulluğunu belirten Gülen, 160 ülkedeki okullar, yayın grupları, bankalar ile dershane ve yurtları buradan yönettiğini unuttu. ABD’de 100 dönümlük çiftlikteki muhteşem malikanede yaşadı.

takvim-gulen2

YELPAZE HOCAYI SOĞUTMADI
Milyar dolarlık ihaleleri, dev rafinerileri işadamlarına paylaştırdı. Zora düşen Bank Asya’ya bir kalemde 600 milyon TL yatırılmasını sağladı. Milyarlarca dolarlık örgütünü, CIA tarafından getirildiği Pensilvanya’dan idare eden Gülen son sohbetinde de bir kez daha “Fakir olmanız zorunludur. Bizler fakir kalalım. Ölünce (Acaba kefen parası bulabilir miyiz?) desinler” öğüdünü verdi. Sürekli olarak kendisinden ‘Fakir’ diye bahseden hoca sohbetlerinde tevazudan hiç ödün vermedi ama işler ters gidince tevazuyu bir kenara bıraktı. Türkiye’ye iade edileceği korkusundan tansiyonu zıplayan hoca acil olarak en gözde imamlarını huzurunda topladı. “Hizmet”te kusur edenlere tek tek fırçayı çekti. TAKVİM‘in izlediği gizli toplantıda malikanesinin “Sağır Oda”sında bir koltuğa kurulup gözde elemanlarını sorgulayan hoca huzurunda dizüstü ve el pençe divan bekleyen adamlarını azarladı.

GÜLEN YİNE FENALAŞTI
Pensilvanya soğuğunda ayakları üşüyen Hoca’nın dizlerine ceketini örterken zıplayan tansiyondan vücudu ateş basınca yelpazesini elinden düşürmedi. Korku dolu gözlerle hocayı izleyen müritler ise “Eyvah yine bayılacak” paniğini yaşadı. Sinirleri bozulan Gülen’e ilk müdahale de adamlarından geldi. Dizleri üstüne Gülen’in yanına koşan müritler yelpazeyi hocadan devraldı. Hızlıca yelleseler de hoca kendisine gelemedi. Bunun üzerine müritler ayağa bile kalkmadan hocanın ellerine sarıldı. Fethullah Gülen, malikanenin sağlık odasına götürüldü ve bileklerine uzun uzun masaj yapıldı. Son gelişmelerin ardından sinirden küplere binen hoca, Türkiye’ye iade korkusundan bu masaja rağmen sakinleşemedi.

Doğalgaz kesik!
Fethullah Gülen’in Pensilvanya’daki malikanesinde müritlerini hizaya dizdiği toplantının görüntüleri sosyal medyada günün konusu oldu. Özellikle hocanın bir yandan soğuktan üşüyen bacaklarını ısıtmak için battaniye kullanırken, diğer taraftan da yelpaze ile kendisini serinletmeye çalışması alay konusu oldu. Hocanın bu görüntüleri “Cemaat tüm himmetleri Bank Asya’ya gönderince malikanenin faturaları ödenemedi. Doğalgaz kesilince Gülen soğukta kaldı” şeklinde espri konusu oldu. Konuyla ilgili diğer bir yorum da “Hocanın ananas dağıttığı iş adamları, Pensilvanya’dan elini ayağını kesince cemaatin parası suyunu çekti. Hoca üşüdü” oldu. (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

sukran3

Pensilvanya şeytanından Hıristiyan kutlaması!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Pensilvanya’daki malikanesinde ‘Şükran Günü’ için büyük bir davet verdi. Hindilerin kesildiği, …

pensilvanya1

Pensilvanya’daki ininin parası oradan

Teröristbaşı Fetullah Gülen’in kaldığı ABD’deki 400 dönüm çiftliğinin parasının, FETÖ’nün finansörü Abdullah Katırcıoğlu’na ait şirketten …

pensilvanya1

Bu daha bir şey değil Feto iti!

Yenikapı’yı, FETÖ elebaşının kaldığı yerin karşısında kurulan dev ekrandan izleyen vatandaşlarımız darbe girişimini protesto etti. …

1 Yorum yapıldı

  1. bitmediniz anasını satayım bitmediniz be….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir