Anasayfa / GENEL / “Pensilvanya yayın organı”na dönüşen Cumhuriyet’te deprem!
cumhuriyet

“Pensilvanya yayın organı”na dönüşen Cumhuriyet’te deprem!

MEDYAGUNDEM.COM- Gülen örgütünün ele geçirdiği Cumhuriyet gazetesinden gelen son  habere göre, genel yayın yönetmeni İbrahim Yıldız  görevinden ayrıldı. İbrahim Yıldız’dan boşalan genel yayın yönetmenliği koltuğua, gazetenin Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer getirildi.

İbrahim Yıldız, yayımladığı mesajda, “Bu sizlere ‘Genel Yayın Yönetmeni’ olarak seslendiğim son mesajım olacak. Cumhuriyet gazetesindeki çalışma sürem 34 yılı doldurdu. Bunun son 21 yılı yazı işleri yöneticiliğinde geçti. Birlikte birçok sıkıntıyı göğüsledik. Mutlulukları paylaştık. Cumhuriyet gazetesinde çalışmanın zorlukları kadar, bir aile ve dayanışma havasını solumanın keyfini de sürdük.” ifadelerini kullandı.

cumhuriyet1

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’ne, gazetenin Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer getirildi. Böylece gazete içinden bir isim yayın yönetmeni oldu.

Cumhuriyet Gazetesi Vakfı Yönetim Kurulu bugün saat 14:30’da toplanarak Utku Çakırözer’in Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’ne atanmasına oybirliğiyle karar verdi.  Can Dündar’a da bu teklifin yapıldığı ancak Dündar’ın reddetiği öğrenildi.  Kulislerde T24’ün sahibi Doğan Akın’ın da ismi geçiyordu.

Cumhuriyet’teki değişim tamamen Gülen örgütünün gazetenin ayarlarıyla oynamasıyla ilgili. Gülen örgütünün yerleştirdiği kadrolarla Cumhuriyet, “Pensilvanya yayın organı” olarak yoluna devam edecek.

Tüm manşetleri ve haberleri artık Gülen örgütünün çizgisi ve servisiyle oluşturulan Cumhuriyet’te operasyonların devam edeceğinden söz ediliyor.

UTKU ÇAKIRÖZER’E GÜLEN ÖRGÜTÜ ELEMANLARINDAN TEBRİK

Gülen örgütünün ele geçirdiği Cumhuriyet’in başına Utku Çakırözer’in gelmesi özellikle paralel örgütte de sevinç yarattı. Çakırözer’i Twitter’da coşkuyla en çok Gülen örgütü elemanlar tebrik etti:

utku

utku1

utku2

utku3

 

MEDYAGUNDEM

macron2

Bu haberi FETÖ paçavrası Cumhuriyet görmeyecek!

Sosyal medya üzerinden 14 Temmuz Fransız Milli Günü törenleri sırasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u öldüreceğini yazan …

cumhu4

FETÖ paçavrasının hedefinde 15 Temmuz ruhu var

Yöneticileri ve çalışanları FETÖ’den tutuklu olan ve eski genel yayın yönetmeni vatan hainliğinden yargılanan Cumhuriyet …

cum4

O paçavra yine terör yatağında basıldı!

Hakkari’de güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen hain saldırıyı internet sitesine taşıyan Cumhuriyet, “terörist” ifadesini haberden çıkardı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir