Anasayfa / GENEL / Pensilvanya terör örgütü medyasının o kara propagandasına Davutoğlu tepkisi
davutoglu

Pensilvanya terör örgütü medyasının o kara propagandasına Davutoğlu tepkisi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düşürülen Suriye uçağına ilişkin, “Bu caydırıcı gücü test etmeye kimsenin kalkmaması, cüret etmemesi gerekir” dedi. Süleyman Şah Türbesi’yle de ilgili kriz masası kurulduğunu dile getiren Davutoğlu, “Gelişmeleri takip ediyoruz. Yapılabilecek bir müdahale karşılığını görür. Her türlü tedbir alınmıştır, durum stabildir. Ancak Her an her şey olabilir” dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düşürlen Suriye uçağına ilişkin; “Olayın seyri çok açıktır. Bugün bazı yayın organlarında gördüğüm hususlar konusunda çok açık bir ifadeyle dile getirmek isterim ki; Suriye uçağı, sınırımızı 1 kilometre derinliğinde ihlal etmiştir. Bu konuda elimizde çok güçlü deliller, zaten Genelkurmay Başkanlığımızca tüm çalışmalar da yapıldı” diye konuştu.

Davutoğlu, “(Sınır ihlali mi, yoksa seçim manevrası mı) şeklinde yorumlar yapıldığı” yönündeki bir soru üzerine; “Seçimlerle ilgili hiçbir kaygı veya bu anlamda seçim güvenliği konusunda hiçbir mesele yokken, açık bir şekilde elimizde bütün verilerle sınır ihlali yapılmışken, bu olayları seçimle irtibatlandırmak, basiretsizlik ve art niyetliliktir. Biraz daha ileri gidersem, açık söyleyeyim, bunu vatana sadakatle uzlaştırmak mümkün değildir ve ihanettir” ifadesini kullandı.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

idlib1

Türkiye İdlib’de ABD’ye izin yok!

Rusya, Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgelerin ABD uçaklarına kapalı olacağını duyurdu. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan Suriye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir