Anasayfa / GENEL / Neo-28 Şubatçılar; yine Hürriyet yine Fetullah Gülen!
hurriyet1

Neo-28 Şubatçılar; yine Hürriyet yine Fetullah Gülen!

MEDYAGUNDEM.COM- 28 Şubat darbesinde darbecilerin ekmeğine yağ süren kimdi? Fetullah Gülen. Nasıl oldu? Ünlü “Beceremediniz artık bırakın” demeciyle. O manşeti de atan Hürriyet’ti. 28 Şubat darbesinin mimarlarından Hürriyet ile Fetullah Gülen o günlerde işbirliğini böyle yapmıştı.

utanmazlar

 

Bugün yeni bir 28 Şubat  darbesi süreci yaşıyoruz ve “Neo-28 Şubat süreci”nde darbeci aktörler yine aynı. Yine Gülen ile Hürriyet kolkola…

Bugün Gülen’e “çalışan” Hürriyet, yani paralel medyanın Doğan grubu ayağı, dün AK Parti’nin 2 milyon kişinin toplandığı İstanbul mitingini haberleştirdiği sayfalarında yine “28 Şubat tarzı” detaylara yer verdi, tıpkı 28 Şubat darbesinde olduğu gibi “şeriat geliyor” algısı oluşturmaya çalıştı.

Aydın Doğan’a ait Hürriyet gazetesinin AK Parti iktidarları döneminde ki “şeriat geliyor” korkusu yine hortladı. Gazete, 12 yıldır bitmek bilmeyen korkusunu okuyucuya da aktarmak için kolları sıvadı.

MİTİNGE HER KESİMDEN İNSAN GELDİ

AK Parti, dün Yenikapı’da yaklaşık 2 milyon kişinin toplandığı bir miting yaptı. Mitinge katılan insan sayısı Cumhuriyet tarihinde en çok toplanan kalabalık olunca, hemen her kesimden insan da mitinge gelmiş oldu. Başörtülü kadınlardan başörtüsüzüne, sakalsız erkeklerden sakallı, sarıklı ve cübbeli erkeklere kadar her kesimden birçok insan Yenikapı’da yerini aldı.

HÜRRİYET ALGI YÖNETİMİ YAPMAYA KALKTI

Mitinge gelen kalabalık arasında her kesimden insan vardı ama Hürriyet gazetesi “tek tip insanların bu mitinge katıldığı” algısı oluşturmak için elinden geleni yaptı. Gazetenin iç sayfalarında mitinge gelen cübbeli, tesbihli, fesli ve sarıklı insanlar öne çıkarılarak haber sunuldu. Hürriyet, AK Parti’nin mitinglerine katılanların ve bu partiye oy veren kesimlerin “şeriat” yanlıları olduğunu(!) kendi okurlarının gözüne soka soka göstermek istedi.

BAYRAĞI SECCADE YAPAN KADIN

Hürriyet ayrıca Türk bayrağını seccade yaparak miting öncesinde namaz kılan insanları da öne çıkarmayı ihmal etmedi. Bayrağın üzerinde secdeye kapanmış bir kadını öne çıkarıp “bayrağı ayaklar altına aldılar” algısı üzerine koşullanan Hürriyet, çarşaflı kadınların da Türk bayrağı sallamasını gazeteye basmayı ihmal etmedi.

hurriyet

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir