Anasayfa / GENEL / Paralel terör örgütünün Cizre provokasyonu deşifre oldu!
cizre-bot

Paralel terör örgütünün Cizre provokasyonu deşifre oldu!

YPG’lilerin cenazelerinin Cizre’ye getirilmesini bahane eden provokatörler Cizre’yi karıştırdı. Şimdiye kadar 3 kişi ölürken, sosyal medyada paralel örgütün kullandığı sahte hesapların yaptığı provokasyon ortaya çıktı.


Şırnak’ın Cizre ilçesinin karışmasının ardından sosyal medyada provokasyon hazırlıkları başlatıldı. Gezicilerin ve dershane tartışmalarının olduğu dönemde provokasyon amacıyla kullanılan bot (sahte) hesapların yeniden dolaşıma sokulduğu açıkça görülürken, bu hesaplardan önceki tarihlerde yapılan paylaşımlar dikkat çekti.

Türkiye üzerinde hain emelleri olan karanlık odakların, dünyanın en popüler sosyal paylaşım siteleri arasında gösterilen Twitter üzerinden Türkiye’nin huzuruna yönelik yeni bir operasyon düzenliyor.

Haber10 muhabiri Burak Öztürk, Cizre’de yaşanan olaylar üzerinden sosyal medyadaki çözüm karşıtı olarak gerçekleştirilen operasyona dair ilginç ayrıntılara ulaştı.

İşte karanlık odakların Cizre’de yaşanan çatışmalardan yararlanarak başlattığı huzuru bozmaya yönelik Twitter operasyonunun ayrıntıları:

HALKI HÜKÜMETE KARŞI PROVOKE ETME ÇABASI

Sahte hesaplardan atılan tweetlerin bir çoğunda yer alan “CizreYanıyor AcizHükümetBakıyor” etiketi Gezi dönemi ve dershane tartışmalarında olduğu gibi Twitter’da bulunan Trend Topic yani en çok konuşulanlar listesine sokularak hükümete yönelik tepki oluşturulmaya çalışılıyor.

ORTAK TAKİP ETTİKLERİ

Açılan bu hesapların ortak takip ettiği hesaplar da bu operasyonun kim ve ya kimler üzerinden yürütüleceğini gün yüzüne çıkartıyor.

PROFİLİN İSMİ MEHMET AKİF AMA PARALEL ÖRGÜTE HİZMET EDİYOR

Ölümünün 78. yılında rahmetle yâd edilen İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy adına açılan Twitter hesabından provokasyona destek verilmesi dikkat çekti.

FENOMENLERE VE ÜNLÜ İSİMLERE BASKI

Gezi döneminde olduğu gibi çok takipçili hesaplar, sahte hesaplar tarafından atılacak tweetlerle baskı altına alınarak karanlık oyuna çekilmeye çalışılıyor.

YÜZLERCE YUMURTA HESAP AYNI ANDA RT’LİYOR

Haber10’un takip ettiği, Cizre provokasyonlarına destek için açılmış yüz binlerce hesabın atılan tweetler aynı anda paylaşılarak daha çok kişiye ulaştırılmaya çalışılıyor.

ESKİ FOTOĞRAFLAR YENİYMİŞ GİBİ PAYLAŞILIYOR

Gezi vandallığında sık sık karşımıza çıkan eski fotoğrafı yeniden paylaşma taktiği Cizre provokasyonunda da uygulanıyor.

İşte Cizre provokasyonunun görüntüleri:

cizre1

cizre2

cizre3

(BURAK ÖZTÜRK/HABER 10)

MEDYAGUNDEM

multeci

Suriyeli suçu yok provokasyon var

İçişleri Bakanlığı’ndan Suriyeliler ile gerginliğe ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, gerginliklerin abartılarak infial yaratılmaya çalışıldığı belirtildi. …

1mayis4

1 Mayıs provokatörleri sahnede

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü provoke etmek isteyen gruplar, uyarılara rağmen dağılmayınca gözaltına alındı. …

4

Sanal teröre suçüstü; CHP’deki FETÖ’cü yine elebaşı!

16 Nisan referandumunu bahane ederek Türkiye’de 2. Gezi kalkışması ve kaos planı için özellikle sosyal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir