Anasayfa / ANALİZ / Paralel terör örgütünden “mezhep çatışması” provokasyonu
erdogan-izmir2

Paralel terör örgütünden “mezhep çatışması” provokasyonu

MEDYAGUNDEM.COM- Adlarını net koyalım, paralel yapı bir terör örgütüdür. Artık sadece toplumda terör yaratıyorlar…

Paralel terör örgütünün militanları yine azmış biçimde Başbakan Erdoğan’ın bugün İzmir’de yaptığı konuşmadan bazı sözlerini cımbızlayıp “mezhep çatışması” için provokasyon yaptılar.

Terör örgütü oldukları için anladıkları sadece terör…

Paralel terör örgütünün tetikçisi Radikal de topa girince iş tamam oldu.

Başbakan Erdoğan’ın İzmir’de Alevi-Sünni ayrımcılığına karşı yaptığı açıklamaları ‘cımbızlayarak’ Alevileri provoke ettiler.

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyası kapsamında İzmir’deki mitinginde Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Alevisiyle, Sünnisiyle biz bu ülkede bir olacağız, beraber olacağız. Kılıçdaroğlu varsın bunu durmadan kullansın. Kılıçdaroğlu, sen kendin Alevi olabilirsin ben sana saygı duyarım. Bundan da çekinme, korkma. Bunu da rahat rahat söyle. Ben de Sünniyim ben de bunu rahat rahat söylüyorum. Bundan çekinmeye gerek yok.” dedi.

BİR KONUŞMA METNİ NASIL CIMBIZLANIR

Radikal bu ifadeleri, “Başbakan Erdoğan: Kılıçdaroğlu, sen Alevi olabilirsin.. Ben de Sünniyim” başlığıyla gördü. Paralel terör örgütü militanları Twitter’da bu çarpıtma sözlerle provokasyon yaptı..

radikal

HEPİMİZ ALEVİYİZ HASHTAG’LERİ

Radikal’in bu başlığından sonra Twitter’da hepimiz Aleviyiz hashtag’leri açılmaya başlandı.

Gezi olaylarından aşına olduğumuz isimler de bu hashtag’lere destek veriyor.

İŞTE ERDOĞAN’IN KONUŞMASININ ORJİNALİ

Başbakan Erdoğan, alanda başı açık ve kapalıların el ele yan yana bulunduğuna dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hani ne oldu, ülke bölündü mü? Parçalandı mı? Ama yıllarca böyle korkuttular, yıllarca böyle aldattılar. Etnik kökenler, inançlar üzerinden ayrımcılık yaparak siyaset üretenlere pirim vermeyeceğiz. Alevisiyle, Sünnisiyle biz bu ülkede bir olacağız, beraber olacağız. Kılıçdaroğlu varsın bunu durmadan kullansın. Kılıçdaroğlu, sen kendin Alevi olabilirsin ben sana saygı duyarım. Bundan da çekinme, korkma. Bunu da rahat rahat söyle. Ben de Sünniyim ben de bunu rahat rahat söylüyorum. Bundan çekinmeye gerek yok. Onun için milleti aldatmaya da gerek yok. Tehditle, istismarla siyaset yapanlara oy vermeyeceğiz. İzmir’de Türk bayrağını istismar edeceksin, Hakkari’ye gidip Türk bayrağını yok sayacaksın. Kılıçdaroğlu, ne anlaşması yaptın da acaba oradaki mitingde bir tane Türk bayrağı bulunduramadın?”

MEDYAGUNDEM

feto-alevi2

FETÖ’nün “Alevi” tuzağı

Paralel İhanet Çetesi’nin Alevi vatandaşları çeşitli vaatlerle kendi ekseninde hareket ettirerek Türkiye’de kaos ortamı oluşturacak …

alevi5

FETÖ’den Alevi provokasyonu

Halep yanarken Turkiye’yi de ateşin içine atmak için çırpınan başını FETÖ’cülerin çektiği nifakçılar provokasyonlara start …

radikal

Aydın Doğan korkudan Radikal arşivini sildirdi

Aydın Doğan, Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) militanı Eyüp Can’a teslim ettiği ve FETÖ, PKK, sol …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir