Anasayfa / GENEL / Paralel örgütün Türk ekonomisine sabotajına dair Ekonomi Bakanı’ndan çarpıcı açıklama
zeybekci

Paralel örgütün Türk ekonomisine sabotajına dair Ekonomi Bakanı’ndan çarpıcı açıklama

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den paralel yapıya dair çarpıcı açıklamalar geldi.
“Türkiye artık kaos senaryolarından nemalananlar teslim olan eski Türkiye değil” diyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Akşam’a gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu:
500 MİLYAR DOLAR İHRACAT ÜTOPYA DEĞİL 
Türkiye bölge coğrafyasıyla sınırlı bir konumdan çıkıp dünya aktörü bir ülke oldu. Üstelik bunu, bölgemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen başarmıştır. 210 ülkede dış temsilciliği olan dünya çapında bir markayız artık. Dış ticaret hacmi 480 milyar dolara, ihracat 160 milyar dolara ulaştı. 2023 vizyonunda yer alan 500 milyar dolar ihracat, 150 milyar dolar hizmet geliri de ütopya değildir. Büyüme, istihdam, yatırım ve kontrollü bir ithalatla bir realitedir.
BAŞKANLIK SİSTEMİ MUHALEFETİN İLACI 
Türkiye için başkanlık sistemi artık bir zorunluluktur. Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı’nın daha iyi çalışabilmesinin bir gereğidir. Mevcut sistemde muhalefetin en büyük sorunu, ‘iktidara gelebilme’ umudunun olmamasıdır. Başkanlık sistemi, muhalefetin ‘iktidar olamama’ probleminin de ilacı olacaktır. % 51’le seçimi kaybeden muhalefet, ‘bir sonraki seferde kazanırım’ diyerek umudunu canlı tutacaktır.
İHANET SADECE 17 ve 25 ARALIK’TA OLMADI
Paralel Yapı uluslararası güçlerin ve sömürü düzeninin oyuncağı oldu. Türkiye’de iklimi değiştirip nemalanmak isteyen tefeciler, bu yapıyı maşa gibi kullandılar. İşleri bitince de kaldırıp çöpe atacaklar. Paralel Yapı’nın ihaneti sadece 17 ve 25 Aralık’la sınırlı değil. MOODYS ve FITCH’in iklim değiştirmeye yönelik açıklamalarında bu yapının parmağı var. Paralel Yapı’nın başındaki satılmış da, aklını ve ruhunu kiraya veren bir anlayışla hareket etmiştir.
Demokrasimiz olgunlaşıyor
ÖZGÜRLÜKLER ve hürriyetler demokrasinin olmazsa olmazlarıdır ve elbette yaşanmalıdır. Ama demokrasinin sağladığı hak, özgürlük ve hürriyetlerin, demokrasiyi yıkma aracı olarak kullanılması da, demokratik hiç bir ülkede müsaade edilmez. Sayın Başbakanımızın açıkladığı yeni düzenlemeler ve TBMM’de görüşülmekte olan yargıya ilişkin yasa teklifi, demokrasimizin olgunlaşma adımlarıdır.

MEDYAGUNDEM

dogan2

Zeybekci’den Nazi itlerine dava

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Alman internet sitesi Bild’in hakaret içerikli yayınına ilişkin yasal işlem başlatılacağını …

harita

15 Temmuz’daki işgalle Türkiye’yi böyle parçalayacaklardı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,15 Temmuz darbe girişimiyle Türkiye topraklarının iki devlete verilmenin hesapları yapıldığını belirterek, …

yargitay

Yargıtay önünde paralel şov!

FETÖ’cü savcı Muammer Akkaş’ın 25 Aralık darbe girişiminden sonra adliye önünde bildiri dağıtarak imza attığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir