Anasayfa / GENEL / Zeybekci’den Nazi itlerine dava
dogan2

Zeybekci’den Nazi itlerine dava

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Alman internet sitesi Bild’in hakaret içerikli yayınına ilişkin yasal işlem başlatılacağını açıkladı. Bild’in yayınını, “Seviyesiz hakaretler” olduğunu belirten Zeybekci, “İki ülkenin arasındaki dostluğu zedelemekten öte bir işlevi olmadığı aşikardır” diye konuştu.

Aydın Doğan’ın ortağı kudurmuş köpek gibi!

Zeybekci, Bild’de yayımlanan habere ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Almanya’da demokrasiyle bağdaşmayan yasaklara çanak tutan Bild’in, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve hükümetinin bir bakanına izahı mümkün olmayan ve ağır hakaret içeren ifadelerle saldırdığını bildirdi.
Asla kabul edemeyecek bu çirkin saldırının, habercilik kisvesinde gazetecilik adı altında yapılıyor olmasının çok daha vahim olduğuna dikkati çeken Zeybekci, “Haber olarak nitelendirilemeyecek söz konusu yazının, pervasızca iki ülke arasındaki dostluğu zedelemek ve toplumlarımız arasındaki iyi ilişkileri bozmaktan öte bir işlevi olamadığı aşikardır. Unutulmamalıdır ki bir ülkenin resmi makamlarını temsil eden kişileri hedef alan böyle seviyesiz hakaretler sadece şahısları değil, o ülkenin bütün vatandaşını hedef almaktadır.” ifadelerini kullandı.
Zeybekci, bu çerçeveden yaklaşımla söz konusu yayınla ilgili yasal işlemlerin başlatılacağını ve sonuna kadar takip edileceğini belirterek, Almanya ve sınırlı da olsa bazı Avrupa ülkelerinden gelen her fırsatta kaynağı ve savunucu olduklarını iddia ettikleri demokrasi, insan hakları, basit insani etik kurallarına aykırı uygulamaları üzülerek takip ettiklerini vurguladı.
Demokrasinin temeli olan milyonlarca vatandaşın bilgi alma ve seçme hakkını ihlal anlamına gelen yasakçı hiçbir uygulamanın kabul edilmesinin mümkün olmadığının altını çizen Zeybekci, “Tarihi dostluğumuzun ve ekonomik bağlarımızın olduğu ülkelerde aklıselimi göreve davet ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

MEDYAGUNDEM

merkel3

BİLDiğin Hitler kafası!

Başından beri Türkiye’ye düşmanlığından rant devşirme derdine düşen Alman siyasetçilerin şimdiki hedefi eylüldeki seçimler…. Uzun …

bild1

Bild’in kemalist subaylara darbe yapın mesajı!

Türkiye gazetesinde Fuat Uğur’un “Bild’in TSK’daki Kemalist subaylara mesajı mı bu?” başlıklı yazısı şöyle… Ben …

sabah2

Almanya’ya anladığı dilden esaslı cevap

Sabah Avrupa’dan Türkiye düşmanlarına anladığı dilden cevap geldi: Ihr kämpft umsonst. Eure Macht reicht nicht, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir