Anasayfa / GENEL / Paralel örgütün son çaresi devrede: Takiye
takiye

Paralel örgütün son çaresi devrede: Takiye

Paralel Yapı kadroları, olası operasyon ve tasfiyeye karşı ‘takiye’ye başladı. Yargı ve Emniyet mensubu paraleller, Pensilvanya’ya ağza alınmayacak küfürler ediyor.

Başbakan Erdoğan ve AK Parti üzerinden ülkeyi hedef alan Paralel Yapı’da, ‘operasyon’ ve ‘tasfiye’ paniği yaşanıyor. Sandık hesabı tutmayan derin örgütün bürokratları, ‘takiye’ taktiğine sarıldılar. Başta Emniyet ve yargı olmak üzere devlet kadrolarına sızmayı başaran Paralel Yapı elemanları, olası operasyon ve tasfiyeye karşı ağız değiştirdiler. 

BAKANLARA ‘BAĞLILIK’ MEKTUBU

Seçimin ardından oda oda dolaşan ve konuyu her fırsatta Pensilvanya’ya ve seçim öncesi yaşananlara getiren paralel kadroların, düne kadar övgüler dizerek biat ettikleri yapıya, ağza alınmayacak galiz küfürler ettikleri belirtiliyor. Adı Paralel Yapı ile anılan bazı bürokratların ise “Pensilvanya’nın yaptıklarını benimsemedikleri ve Cemaat’le tüm bağlarını kopardıkları” yönünde ‘yeminli’ mektupları bağlı bulundukları bakanlara gönderdikleri öğrenildi. Pensilvanya’yı hedef alan ağır hakaretler dile getiren ve Cemaat’le tüm bağlantılarını kopardıklarını ifade eden bürokratların takiye mi yaptığı, yoksa samimi duygularını mı aktardığı ise merak konusu. Takiyedek sınır tanımazlığıyla bilinen Paralel Yapı yönetimi, 1990’lı yıllarda üyelerine “Kendinizi açığa çıkarmamak için gerekiyorsa alkollü içki içip lafzen Allah’ı bile inkâr edebilirsiniz” talimatı vermişti. (AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

sukran3

Pensilvanya şeytanından Hıristiyan kutlaması!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Pensilvanya’daki malikanesinde ‘Şükran Günü’ için büyük bir davet verdi. Hindilerin kesildiği, …

pensilvanya1

Pensilvanya’daki ininin parası oradan

Teröristbaşı Fetullah Gülen’in kaldığı ABD’deki 400 dönüm çiftliğinin parasının, FETÖ’nün finansörü Abdullah Katırcıoğlu’na ait şirketten …

pensilvanya1

Bu daha bir şey değil Feto iti!

Yenikapı’yı, FETÖ elebaşının kaldığı yerin karşısında kurulan dev ekrandan izleyen vatandaşlarımız darbe girişimini protesto etti. …

2 Yorumlar

  1. mustafa öztürk

    takiye olayı yeni değil. 17 aralıktan sonra başladı. dille örgüt hakkında olumsuz şeyler söylüyorlar ama kalben söylemedikleri besbelli. konuşurken inkar ediyorlar ama f.gülen ağzıyla konuşuyorlar. bununda anlaşılmadığını zannediyorlar.
    hepiniz uyanık olun, aldanmayın. yalanlarına inanmayın. islamda ne yasaksa bunlarda onu yapmak serbest. iyniyetli cemaat tabanı diye bir şey yok iyi niyetli taban kalmadı.

  2. MİT Kanunu acilen Meclise gelmelidir. Acilen, çünkü; AYM’de zorlu bir süreç bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir