Anasayfa / GENEL / Paralel örgüt ve çanakçılarının 30 Mart katakullisi!
sevilay

Paralel örgüt ve çanakçılarının 30 Mart katakullisi!

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir bugün köşesinde paralel örgütün 30 Mart seçimini hedef alan “katakullisi” ve bu kirli senaryoya çanakçılık yapan Doğan medyası elemanlarını deşifre etti.

Yazısı şöyle: 

PARALEL ÖRGÜTÜN SEÇİM SENARYOSU 

Aslına bakarsanız çok evvel bu konuya el atmam gerekiyordu ama son derece kritik olmasına rağmen mesele yoğun gündem arasında sıkışıp kaldı öylece.
Yalan yok eskiden beri tanışıklığımız olan Anadolu Ajansı editörlerinden Hasan Öymez’le dün tesadüfen yaptığımız telefon görüşmesi gerçekleşmeseydi de aklıma geleceği yoktu konunun. Ben bilmiyordum meğer 30 Mart Seçimleri’ni takip eden AA’nın bu işten sorumlu koordinatörü Öymez’miş.
Sonradan haberdar olmuş seçim akşamında atv-a Haber ortak yayınında Cihan Haber Ajansı merkezli korkunç bir kumpasa dair açıkladığım gerçekten, onun detaylarını öğrenmek için aramış. Evet. İzleyenler bilir. O gün sabah saatlerinde saat 09.00 gibi bizim medya grubunda görev yapan üst düzey bir yetkilinin yakın arkadaşına SMS ile Cihan Haber Ajansı’nın sandıklar açıldıktan sonra seçim sonuçları şaibeli algısı yaratmak için bir senaryo hazırlığında olduğu bilgisi gelmiş. O da bu bilgiyi benimle paylaştı.
Gözlerimle gördüm geliş saatini de, neler yazdığını da. Özeti şöyleydi; “Cihan Haber Ajansı açıklanan seçim sonuçlarında önceliği CHP’ye verecek ve önde gibi gösterecek. Sonra da AKP katakulli yaptı haberleriyle feveran edecekler ve Taksim’de toplanma çağrısı yapacaklar.
Bu ciddi bir senaryo lütfen yayalım!”

 

PARALEL ÖRGÜTÜN KİRLİ SENARYOSUNU CNN TÜRK’TE SAHNELEDİLER

Bu bilgi bana aktarıldığında saat tam 20.50’ydi. O sırada Anadolu Ajansı verilerini değil, Cihan Haber Ajansı’nın verileriyle değerlendirme yapan CNN Türk ekranında ise birileri manipülasyona başlamıştı bile.
Başta Enver Aysever olmak üzere Ahmet Hakan, Aslı Aydıntaşbaş, Cüneyt Özdemir gibi ekran yüzleri hiç de öyle olmamasına rağmen ısrarla CHP’nin önde gittiği bilgisini aktarıyor izleyenlerine ve gerçekten de ‘feveran’ ediyorlardı. Hatta bir arkadaşım benim yayında olduğum bir zaman diliminde Aysever’in İstanbullu’yu Taksim’de toplanmaya davet ettiğini bile söyledi. Yani sabahın erken saatlerinde SMS’le duyurulan çirkin senaryo tıkır tıkır işliyordu ekranlarda.

PARALEL YAPI VE ÇANAKÇILARININ KATAKULLİSİ TUTTU MU?

Seçim bitti. Durum ortada. Peki ‘katakulli’ ustası paralel yapı ve çanakçıları istedikleri algıyı yaratabildiler mi kamuoyunda?
Bence evet! Tamamında değilse bile muhalefet seçmeninin büyük çoğunluğunda 30 Mart seçimleri kesinlikle şaibeli zihniyetini yerleştirdiler. Öyleki CHP’ye oy veren ve aklı çok çok başında sandığım bir eski dostum bile diyor ki 600 bin küsur fark yiyen Sarıgül için; “Hileyle kaybetti!” Neyse… Gelelim asıl mevzuya… Anadolu Ajansı’yla ilgili spekülasyonlara. Koordinatör Hasan Öymez’le uzun uzun konuştuk.

ANADOLU AJANSINA’NA BÜYÜK HAKSIZLIK

Hazırlıklara taa aralık ayında başlamışlar.
Gerçekten çok emek vermişler. Bence ilk kez böyle bir organizasyona imza atmalarına rağmen başarılı bir çalışma koydular ortaya.
YSK’nın sonuçları ortada. Cihan’ın mı, yoksa Anadolu Ajansı’nın mı verileri daha doğru ve daha gerçekçi hep beraber görüyoruz.
Buna rağmen hâlâ CHP tayfası -ki bunlardan biri özellikle Mansur Yavaş’tır- aldığı yenilgiyi kabul etmeyip ha bire Anadolu Ajansı’nı suçluyor. Ancak bunu yaparken bilmiyor ki o organizasyonda görev alan 1500 habercinin, emektarın da günahını alıyor.
Dün Hasan anlatırken bu emekten söz ediyordu işte. Hem hayran kaldım gayretlerine, hem de bu emeğe paralel çetenin hainliği sayesinde gölge düşürülmeye çalışılmasına çok üzüldüm. Tesadüf işte. Bugün Anadolu Ajansı’nın 94. Kuruluş yıldönümü imiş. Kurumun Genel Müdürü Kemal Öztürk nezdinde ajanstaki bütün meslektaşlarımın gününü kutluyorum. İnanın üzülmeye, takmaya değmez arkadaşlar. Nihayetinde güzel bir söz vardır; Güneş balçıkla sıvanmaz! Siz önünüze bakmaya devam edin…
Nice yıllara, nice güzel çalışmalara!

YÜKSELİR’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

kemal

Ağzındaki baklayı çıkardı; işte kaos itirafı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumu karşı karşıya getirebilecek eylemler yapabileceklerini söyledi. Kandil’in de destek …

asli1

Kimliği Türk aklı fikri terörist!

Aslı Aydıntaşbaş, yine haddini aştı. YPG kontrolündeki Afrin bölgesine operasyon başlatan TSK’yı işgalci olarak gösterdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir