Anasayfa / GENEL / Paralel örgüt kazanırsa yargısal cinayete kurban gideceğim
hsyk4

Paralel örgüt kazanırsa yargısal cinayete kurban gideceğim

Malatya Cumhuriyet Savcısı Tayanç Çalışır, paralel yapının HSYK seçimini kazanması durumunda başına gelecekleri kaleme aldı. Çalışır, “Paralel yapı kazanırsa, yazgısal değil ama yargısal bir cinayete kurban gideceğim, buna ‘dur’ diyelim” dedi.  

Malatya Cumhuriyet Savcısı Kurtuluş Tayanç Çalışır, “Faşist Paralel Yapı Kazanırsa Başıma Gelecekler” başlıklı yazı yazdı. Çalışır, “Paralel yapının HSYK’yı ele geçirmesi durumunda başıma neler geleceğini tahmin edebiliyorum” diyerek, meslektaşlarını uyardı. Çalışır, “Yazgısal değil ama yargısal bir cinayete kurban gideceğim” dedi. Tayanç Çalışır, hakim ve savcılara “Seçimlerde yargı cinayetlerine ‘dur’ demenizi bekliyorum” çağrısında bulundu.

Cumhuriyet Savcısı Kurtuluş Tayanç Çalışır, facebook sayfasında 12 Ekim’de yapılacak HSYK seçimleri öncesinde meslektaşlarını uyardı. Çalışır, “Faşist Paralel Yapı Kazanırsa Başıma Gelecekler” başlıklı yazısında olası gelişmeleri şöyle anlattı:

Paralel medya hedef alır

“Her şeyden önce devrimci düşüncelerimden dolayı muhtemeldir ki, deneme ve felsefi yazılarımdan, romanlarımdan, yayınlanmış ve yayınlanacak kitaplarımdan, şiirlerimden, aforizmalarımdan, kısacası yazdığım her cümleden ve söylediğim her sözden yasa dışı bir anlam çıkartılacak. Yazmamın, felsefe yapmamın, eleştirmemin, sisteme aykırı düşünmemin bedelini ödemem için hakkımda kulisler yapılacak. Var olduğu iddia edilen paralel yapıya yakın olduğu söylenen gazetelerde hedef gösterileceğim ve kısacası hakkımda linç kampanyaları başlatılacaktır.

Soruşturma geçireceğim

Daha sonra, yukarıda bahsettiğim nedenlerden ve devrimci düşüncelerimden dolayı var olduğu iddia edilen paralel yapıya yakın olduğu söylenen gazetelerde çıkan haberler ihbar kabul edilerek, muhtemeldir ki, telefonlarım dinlenecek ve söylediğim her sözden yasa dışı bir anlam çıkartılacak. Düşünmenin, felsefe yapmanın, eleştirmenin, sisteme aykırı düşmenin bedelini ödemem için hakkımda inceleme ve soruşturma izinleri çıkartılacaktır.

Baskı, işkence, hapis

Sonrasında da ‘vakitlerden bir sabah namazı’ saatinde kapım çalınacak, 6 yaşındaki çocuğumun gözleri önünde evimde arama yapılacak, eşyalar dağıtılacak, bilgisayarıma el konulacak. Gözaltılar, baskılar, işkenceler, tutuklamalar başlayacak; oğlumun ismi dahi (ismi Devrim Taylan’dır) suç unsuru sayılacak, sonu müebbet hapisle neticelenecek yazgısal değil ama yargısal bir cinayete kurban gideceğim.

Korkuyor muyum? Asla. Sadece, hatırlatmak ve tarihe not düşmek istiyorum. Bu öngörülerimi vicdanınıza havale ediyorum.

Seçimlerde yargı cinayetlerine ‘dur’ demenizi bekliyorum.” (STAR)

MEDYAGUNDEM

monte6

107 FETÖ’cü hakim ve savcı daha atıldı!

HSYK, FETÖ ile bağlantılı 107 hakim ve savcıyı meslekten men etti. HSYK Başkan Vekili Mehmet …

tas

FETÖ’cü teröristleri tahliyeye kalkışan kamikazelere ihraç

HSYK tarafından, FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin 26’sı tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada, 21 tutuklu sanığın …

feto4

HSYK’dan FETÖ’cü itlerin son yalanına tepki

Cezaevinde rahatsızlanmasının ardından kaldırıldığı hastanede vefat ettiği iddia edilen FETÖ şüphelisi eski Danıştay Tetkik Hakimi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir