Anasayfa / GENEL / HSYK’dan FETÖ’cü itlerin son yalanına tepki
feto4

HSYK’dan FETÖ’cü itlerin son yalanına tepki

Cezaevinde rahatsızlanmasının ardından kaldırıldığı hastanede vefat ettiği iddia edilen FETÖ şüphelisi eski Danıştay Tetkik Hakimi Tosun’un, rahatsızlığını bildirmesi nedeniyle gözaltına alınmadığı,adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

FETÖ ve CHP’den alçak bir yalan daha

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, cezaevinde rahatsızlanmasının ardından kaldırıldığı hastanede vefat ettiği iddia edilen FETÖ şüphelisi eski Danıştay Tetkik Hakimi Mehmet Tosun’un, rahatsızlığını bildirmesi nedeniyle bir gün bile gözaltına alınmadığını, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını söyledi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen Danıştay Tetkik Hakimi Mehmet Tosun’un, cezaevinde rahatsızlanmasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği” şeklinde haberlerin yer aldığını belirtti.

Mehmet Yılmaz, soruşturma kapsamında ismi Mehmet Tosun olan iki idari yargı hakimi şüpheli bulunduğunu, bunlardan, eski Vergi Mahkemesi Üyesi Mehmet Tosun’un terör örgütü üyeliğinden Eskişehir Cezaevinde tutuklu bulunduğunu ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığını ifade etti.

Yılmaz, FETÖ şüphelisi Danıştay Tetkik Hakimi Mehmet Tosun’un ise bağışıklık (immün) yetmezliği rahatsızlığına dair HSYK’ya dilekçe verdiği için hakkında terör örgütü FETÖ üyesi olduğuna ilişkin üç tanık ifadesi bulunmasına karşın hiç tutuklanmadığını bildirdi.

Tosun’un, rahatsızlığını bildirmesi nedeniyle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını kaydeden Mehmet Yılmaz, “Haber tamamen yalan, kamuoyuna haksız bilgi veren bir haber. Böyle bir dönemde bu haberin yapılması son derece manidar.” diye konuştu.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir