Anasayfa / ANALİZ / Paralel örgüt çakma ihbarla kanlı tezgah mı planlıyor?
suikast1

Paralel örgüt çakma ihbarla kanlı tezgah mı planlıyor?

MEDYAGUNDEM.COM- Gülen örgütünün kontrolündeki t24 haber sitesi, kendilerine bir yazılı tehdit mesajı geldiğini iddia edip, Taraf’ın başyazarı Murat Belge ile Cumhuriyet yazarı Aydın Engin hakkında suikast ihbarı yapıldığını öne sürdü.

T24 binasına kapı altından atıldığı ileri sürülen zarfın içinden çıkan notta şu ifadeler yer aldı:

“Aydın Engin ve Murat Belge için karar alınmıştır ve şahıslar vazifelendirilmiştir. Tarih bilare bildirilecektir. Ben bir vatansever olarak bunu çok yanlış buluyorum. Arzederim. Not: Şahıslara temiz alet verecekler.”

Suikast ihbarını barındıran zarfın üzerine mavi tükenmez kalemle ve berbat bir yazıyla “Bir vatansever Sayın Bay Aydın Engin” yazılıydı.

Taraf da bugün manşetinde o suikast ihbarından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tutup, “Gazetecileri hedef göstermenin sonu” başlığını attı.

Ancak paralel örgüte “paralel” liberal yazarlar Murat Belge ve Aydın Engin’e “suikast ihbarı” meselesinin paralel bir tezgah olabileceği de ihtimal dahilinde.

Sahte ihbar mektupları, sahte suikast ihbarları ve sahte belgeler üretmede sicili son derece kabarık olan paralel çetenin, şimdi de çakma bir suikast ihbarıyla kanlı bir kumpasa hazırlandığından da şüphe ediliyor. Hrant Dink suikastinde bile parmağı olduğu iddiası soruşturulan paralel örgütün sırf hükümeti suçlamak  için suikast bile yapabileceğinden endişe ediliyor.

Paralel suç şebekesinin elindeki son kozlarından birinin “kanlı tezgah” ile ülkeyi karıştırma planı olabileceğine dikkat çekiliyor.

Murat Belge ve Aydın Engin eğer ortada ciddi bir suikast ihbarı varsa önce paralel örgütten şüphelense iyi olur.

Yani paralel örgüt sırf Erdoğan’ı suçlamak ve Türkiye’yi Batı’da “iktidarı eleştirdiği için gazeteci öldürülen ülke” gibi göstermek adına hiç gözünü kırpmadan suikast yapar. O nedenle bir suikast ihbarı varsa birinci şüpheli paralel örgüttür.

Çünkü paralel örgütün “ajan-provokatör gazetesi” Today’s Zaman’ın genel yayın yönetmeni Bülent Keneş’in bu tiviti yeterince paralel kumpasa dair ipucu veriyor:

kenes2

MEDYAGUNDEM

aydin

FETÖ paçavrasından ABD’nin teröristlerine övgü

FETÖ paçavrası Cumhuriyet’ten Aydın Engin dünkü köşesinde, PKK’nın Suriye kolu PYD’ye övgüler düzülen bir yazı …

kenes1

O FETÖ’cü terörist dolandırıcılıktan da yargılanıyor

Kapatılan Today’s Zaman’daki bir yazıda THY ile ilgili yalan haber yayımlandığı gerekçesiyle Genel Yayın Yönetmeni …

cum1

FETÖ paçavrası darbeyi biliyordu!

Fetullahçı terör örgütünün kontrolündeki Cumhuriyet gazetesinin 15 Temmuz kanlı darbe girişimini önceden bildiği saptandı. İstanbul …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir