Anasayfa / GENEL / Paralel operasyonda dikkat çeken “tahşiyeciler” detayı
tahsiye1

Paralel operasyonda dikkat çeken “tahşiyeciler” detayı

Soruşturma kapsamında, 2009 yılında ‘Tahşiyeciler’ olarak bilinen kişiler için ‘suç ve delil uydurdukları’ iddia edilen şüpheliler hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.


İstanbul merkezli ”paralel yapı” soruşturması kapsamında, 2009 yılında ”Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba yönelik düzenlenen operasyonda ”suç ve delil uydurdukları” iddia edilen şüphelilerin gözaltına alınmasına karar verildiği öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından şu anda 8 kişinin gözaltına alındığı soruşturmanın detayları ortaya çıkmaya başladı.

Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan aralarında emniyet görevlileri ve medya çalışanların da yer aldığı 30 kadar kişinin, 2009 yılında ”Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba yönelik düzenlenen operasyonda ”suç ve delil uydurdukları”, ”kumpas kurdukları” iddia edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından ”Tahşiyeciler” olarak bilinen kişilere yönelik düzenlenen operasyonda, grubun önde gelen ismi Mehmet Doğan’ın arasında bulunduğu 11 kişi yakalanmış, tutuklanan Doğan 17 ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye edilmişti.

”Molla Muhammet” adıyla bilinen emekli imam Mehmet Doğan’ın, Fethullah Gülen’in bazı fikirlerine karşı çıktığı iddia edilmişti.

MEDYAGUNDEM

feto-robot

Nasıl robotlaşıyorlar?

15 Temmuz darbe girişimi, meselenin psikolojik boyutuyla ilgili bir çok soruyu da beraberinde getirdi: Gülen …

tahsiye

Ve bir FETÖ kumpası daha çöker

Tahşiyeciler Grubu’yla ilgili davada aralarında Mehmet Doğan’ın da olduğu 51 sanık hakkında beraat kararı verildi. …

dink-feto

İddianamedeki çarpıcı detay; işte Dink cinayetindeki FETÖ rolü

Hrant Dink cinayetine ilişkin iddianamede, ‘Gülen Örgütü’nün’ cinayetten önce bütün detayları bildiği ancak işlenmesini beklediği …

1 Yorum yapıldı

  1. Şenlik başlıyor. Pensilvanya’daki çakma kainat imamı asıl şimdi hapı yuttu. Cemaatin ne tür bir akide sapması içinde olduğu masaya yatırılıyor. Bu sefer devlet hedefin kalbine altın vuruş yapmaya hazırlanıyor. Korkma titre hocaefendi!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir