Anasayfa / GENEL / Paralel kumpasın Adli Tıp ayağı deşifre oldu
aksam-adli

Paralel kumpasın Adli Tıp ayağı deşifre oldu

Türkiye gündeminden yıllarca düşmeyen ve Albay Çiçek’in ıslak imzasının bulunduğu öne sürülen İrtica İle Mücadele Eylem Planı’nın belgesini Savcı Zekeriya Öz, Adli Tıp Başkanı İnce’ye bizzat teslim etmiş.


17 – 25 Aralık darbe girişimiyle deşifre olan paralel yapının devletin en kritik kurumlarında uyguladığı kumpas ve kuşatmanın detayları bir bir ortaya çıkıyor. Paralel yapının en hassas kurum olan Adli Tıp’ı baskı altına alıp davaların seyrini değiştiren kararlardaki kumpas ortaya çıkıyor.

ÖNCE TESLİMAT SONRA YEMEK

Adli Tıp Kurumu en çok da Ergenekon, Balyoz ve Oda TV davaları sürecinde paralel yapı tarafından kuşatma altına alınmış. Ergenekon davasında en kritik delili olarak gösterilen Albay Dursun Çiçek’in imzasının olduğu iddia edilen İrticayla Mücadele Eylem Planı belgesiyle ilgili paralel şok detaylar ortaya çıktı. HSYK tarafından açığa alınan Savcı Zekeriya Öz’ün Ergenekon soruşturmasını yürüttüğü dönemde İrtica ile Mücadele Eylem Planı belgesini Adli Tıp Kurumu’na teammüllere aykırı olarak elden dönemin kurum Başkanı Prof. Dr. Haluk İnce’ye teslim ettiği ortaya çıktı. Tek tek telefonla aradığı kurul üyeleriyle yemekte bir araya gelen Öz, ‘Islak imza Dursun Çiçek’e ait’ raporun verilmesi yönünde baskı yapmış.

BASKIYI TELEFONA KAYDETMİŞ

Kurul üyesi yaşananları şöyle anlattı: Raporu Zekeriya Öz elden getirildi. Öncesinde herkeste bir panik başladı. Kurula giren üyeler tek tek telefonla arandı. Telefonda ‘el ürünüdür’ şeklinde bize baskı yapıldı. Hatta arkadaşlardan biri bu konuşmaları telefona kaydetti.

İMZACI UZMANLAR ÖNCEDEN ATANMIŞ

Islak imza raporunda imzaları bulunan Prof. Dr. Bülent Üner ile Dr. H. Mehmet Akın’ın belge gelmeden bir hafta kuruma atanmış. Doğum izninde bulunan Dr. Lokman Başer de apar topar kuruma çağrılmış. Normalde kurayla kurul üyelerine verilmesi gereken bu belge, teamül dışı doğrudan verilmiş.

ÇOK AH ALDINIZ!

17-25 Aralık operasyonundan sonra gerçek yüzleri ortaya çıkan paralel örgüt üyelerinden ilginç savunma! Adli Tıp’taki bazı personelin kritik davaların raporlarında imzaları bulunan kurul üyelerine ‘çok ah aldınız’ demelerinin ardından, ‘Ne yani siz hata yapmadınız mı?’ dedikleri ortaya çıktı.

ÖZAL’A ‘ZEHİRLENME’ RAPORU

Kimya İhtisas Dairesi’nde görev yapan Adli Tıp uzmanı, o raporun perde arkasını anlattı: Turgut Özal’ın cesedi daha incelenmeden Zaman ve Bugün gazetesi Turgut Özal’ın zehirlendiği yönünde rapor çıktığını yazdı. Biz buna bir anlam veremedik. Ta ki 17-25 Aralık operasyonuna kadar. Bu yapı, Turgut Özal’ın zehirlenerek öldürüldüğü şeklinde rapor düzenlenmek istiyordu. Kurum başkanının görevden alınmasıyla birlikte bu istekleri amacına ulaşamadı.

(AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

zek

FETÖ’cü Öz’den eskort kızlarla alem!

Dubai masraflarını Ali Ağaoğlu’na, Marmaris tatilini Akın İpek’e ödeten firari savcı Zekeriya Öz, Bodrum’da bir …

zek5

FETÖ’cü soysuzun takma isimle lüks tatili!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Koza-İpek Holding yöneticileri hakkında FETÖ kapsamında hazırladığı iddianamede, İpek ailesinin “sahibi oldukları …

zek5

FETÖ’cü ZEK’in dehşete düşüren ByLock mesajları

Firari olan FETÖ’cülerin en önemli isimlerinden olan Zekeriya Öz’ün ByLock mesajları ortaya çıktı. FETÖ tepe …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir