Anasayfa / GENEL / Kaos baronlarının dolar operasyonu!
dolar-kaos

Kaos baronlarının dolar operasyonu!

Doğan ve İpek Grubu’nun gazeteleri dolar üzerinden kriz yaratmaya çalışırken, patronların cebi doluyor. Dolarda 1 kuruşluk artış Doğan’a 4, Koza’ya 2 milyon TL kâr ettiriyor.


Dolardaki yükselişi gazeteleri üzerinden pompalamaya çalışan kaosun medya ayağının kendi ceplerini doldurduğu ortaya çıktı. 1 haftadır gazetelerinde “Durmuyor”, “Dolar tarih yazıyor”, “Yükseliş sürerse hedef 2.80”, “İş dünyasında dolar korkusu” gibi manşetler atıp, halkta panik havası yaratmaya çalışarak, dövizin daha da tırmanmasını amaçlayan Aydın Doğan ve Akın İpek’in kasası dolar dolu. Dolardaki 1 kuruşluk artış Doğan ve Akın’ın şirketlerine milyonlarca dolar kazandırıyor.

1 KURUŞ 4 MİLYON TL KAZANIYOR

Aydın Doğan’ın amiral gemisi Doğan Holding’in 2.1 milyar liralık döviz varlığı bulunuyor. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayınlanan son bilançosuna göre, döviz pozisyon fazlası 283.6 milyon TL. Döviz varlıkları 1.2 milyar dolara ulaşan ve döviz pozisyon fazlası, diğer kurlar hariç, 320 milyon dolar olan Doğan Holding, dolardaki bir kuruşluk artışı 4 milyon TL kâr olarak yazıyor.

AKIN İPEK’İN PARASI DÖVİZDE

Paralel Yapı’nın en önemli finansörü, Bugün TV, Bugün Gazetesi, Millet gibi medyasıyla kaos lobisinin tetikçiliğini üstlenen Akın İpek’in şirketi Koza Grubu da tıpkı Doğan Holding gibi dövizin üzerinde oturuyor. Koza Altın’ın 2013 sonunda sadece 42 milyon lira olan yabancı para döviz pozisyonu, geçen yılın eylül sonunda 461.3 milyon liraya ulaştı. Koza Altın’ın bankalardaki 1 milyar 69 milyon liralık mevduatının 714.7 milyon lirasını döviz mevduatları oluşturuyor.

YÜZDE 10’LUK ARTIŞTAN TATLI KAR

Döviz mevduatları, Koza Altın’ın 2 milyar 19 milyon TL olan bilanço büyüklüğünün üçte birinden fazlasını oluşturuyor. Yaklaşık 198 milyon dolar döviz fazlası olan Koza Altın, dolardaki yüzde 10’luk yükselişten yaklaşık 32 milyon TL kâr ediyor. Koza Altın, dolardaki her bir kuruşluk yükselişten, 2 milyon TL kur farkı kârı yazıyor. Koza’nın yıl sonu bilançosuna göre de kur farkı gelirleri 8.5 milyon liradan 106.2 milyon liraya yükseldi.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir