Anasayfa / GENEL / Özkök’ün ‘kardeşi’ Selo’nunkiler Aydın Doğan’ı hedef aldı
selo-ozkok

Özkök’ün ‘kardeşi’ Selo’nunkiler Aydın Doğan’ı hedef aldı

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök’ün bugün köşesinde “Selahattin Demirtaş kardeşim” dediği HDP eş genel başkanı Demirtaş’ın sırtını yasladığı terör örgütü PKK Özkök’ün patronu Aydın Doğan’ı hedef aldı.


“Hüseyin Ali” mahlasıyla Yeni Özgür Politika’da yazan PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Mustafa Karasu, Türk basınını hedef aldı. Karasu, “Şu anda CHP’nin televizyonu, Cumhuriyet gazetesi ve bir iki sosyalist gazete dışında AKP’yi eleştiren televizyon ve gazete kalmamış” diyen Karasu, Aydın Doğan’ı ise şöyle eleştirdi: “Aydın Doğan da AKP gibi bu darbeyi fırsata çevirdi; kraldan çok kralcı oldu. Bir anda Fethullahcılar ve darbe karşıtlığı üzerinden devlet ve hükümet imkanları Aydın Doğan için açıldı.”

Karasu yazısında “15 Temmuz’dan sonra Türkiye’de muhalif basın kalmamıştır. Türkiye herhalde 1950 yılından bu yana ilk defa bu düzeyde farklı seslerin olmadığı bir basın olmuştur” diyerek Türk basınını eleştirirken Doğan Grubu için şunları söyledi:

“15 Temmuz öncesi az da olsa bazı televizyonlarda AKP hükümetini eleştiren programlar olurdu. Birkaç gazete tamamen AKP’ye muhalif yayın yapardı. AKP iktidarı birçok televizyon ve gazeteyi tekeline aldığı halde bu birkaç televizyon ve gazeteden rahatsız olurdu. Onları susturmaya çalışırdı. Örneğin çok fazla olmasa da AKP’yi eleştirdiği için Doğan Medya Grubu hükümet tarafından hedef alınmıştı. Neredeyse Aydın Doğan’ı ekonomik olarak çökertecek bir politika izleniyordu. 15 Temmuz darbesinden sonra Doğan Grubu tamamen hükümetin denetimine girdi, AKP’ye teslim oldu. Aydın Doğan da AKP gibi bu darbeyi fırsata çevirdi; kraldan çok kralcı oldu. Bir anda Fethullahcılar ve darbe karşıtlığı üzerinden devlet ve hükümet imkanları Aydın Doğan için açıldı.”

 

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

1 Yorum yapıldı

  1. neoconların eğreti gelini pkkdan herşey beklenir bunların ağababaları fetönün 15 temmuz işgal girişimi ve pkknın şehir işgal girişimiyle başaramadıklarını türkiyede kaos ve sansasyon yaratmak için suikastler düzenleyerek devam ettirebilirler neoconlar tamamen kudurmuş durumdalar hiçbir planları tutmadı iyice bilendiler ülkedeki tüm basın yayın kuruluşları ve tanınmış yazarların polis korumaları arttırılmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir