Anasayfa / GENEL / Atadan hain!
colasan

Atadan hain!

Sözcü paçavrasında köşe karalayan Emin Çölaşan’ın Osmanlı ve Abdülhamid düşmanlığı dedesinin Sultan Abdülhamid Han tarafından Fizan’a sürgün edilmesi olduğu ortaya çıktı. Soyadının da buradan geldiğini söyleyen Çölaşan, dedesinin sürgünde susuzluktan deve sidiği içtiğini aktardı.


Yıllarca milletin değer yargılarına ve tarihi şahsiyetlerine küfretmekten zevk alan kemalistlerin bu çirkin huyu son günlerde yeniden hortlamış olmalı ki, Eren Erdem’in ardından bir başka kemalist Emin Çölaşan da Abdülhamid’e hakaretler yağdırdı.

Bugünkü yazısında dedesini sürgün eden Abdülhamid’i yerden yere vuran Çölaşan Osmanlı padişahı için “Korkak, vesveseli, baskıcı, onursuz” gibi akla hayale sığmayan ifadeler kullandı.

OSMANLI DÜŞMANLIĞI ABDÜLHAMİD HAN’IN DEDESİNİ SÜRGÜN ETMESİ

Çölaşan, dedesi Emin Bey’in de Abdülhamid tarafında sürgün edildiğini ve sürgünde deve sidiği içmek zorunda kaldığını iddia ederek köşesinde şu ifadelere yer verdi:

Benim tarikat ehli dedem, babamın babası tabip baytar (askeri veteriner hekim) Emin Bey de Fizan’a sürgün edilmiş, sürgün kafilesiyle birlikte Büyük Sahra’yı develerle ve yürüyerek (45 günde) aşmak zorunda kalmıştı. (Soyadımız oradan geliyor.) Çölde susuzluktan kırılmış, develerin idrarını içmek zorunda kalmışlardı.

PADİŞAHA ‘ONURSUZ’ DİYEREK SALYALARINI SAÇTI

İşte Sözcü yazarının hakaret dolu satırlarından çok kısa bir bölüm:

“Bir başka onursuzluğunu anlatayım: Devlet, İstanbul’da yaşayan Lorando ve Tubini isimli iki”

GATA’YA ABDÜLHAMİD’İN ADININ VERİLMESİ KUDURTTU

Çölaşan’ın derdi ise şu. 15 Temmuz darbe girişimi başarıya ulaşamadı, askeri okullar kapanırken askeri hastaneler de Sağlık Bakanlığı’na bağlandı. Bu kapsamda GATA bakanlığa bağlanıp sivilleşti ve Abdülhamid’in adı da bu hastaneye verildi. Çölaşan, Abdülhamid’in adının hastaneye verilmesinden kaynaklı rahatsızlığını anlatmak için bir yazı yazıyor ama yazıda derdini anlatmaktan çok Abdülhamid’e hakaretler sıralamayı tercih ediyor.

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK yine FETÖ ile suç ortaklığında yakalandı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün gerçekleşen grup toplantısındaki konuşmasında bir skandala imza attı. kılıçdaroğlu’nun mektubunu …

colasan2

Çölaşan FETÖ’ye yataklık yaparken suçüstü oldu

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün Sözcü gazetesinde “Bir annenin dramı” başlığıyla yayınlanan Emin Çölaşan’a ait köşe …

colasan

Nazileri savunan alçak Emin defol git lan bu ülkeden!

Sözcü yazarı Çölaşan, Almanya ve Hollanda tarafından engellemeler hatta hakaretlerle karşılaşan Dışişleri Bakanı’nı hedefe oturttu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir