Anasayfa / ANALİZ / Özel yetkiler gitti ‘flaş bellek’ de bitti!
erdem-yavuz7

Özel yetkiler gitti ‘flaş bellek’ de bitti!

Memento Mori

Memento mori, Türkçe’ye “ölümlü olduğunu unutma” anlamında çevrilebilecek bir Latince deyiş.

Bu deyiş, antik çağda başarılı olduğunu düşünüp, egoları şişen, kendilerinin yenilmez olduğunu düşünen gladyatörlere ve Romalı generallere, Roma halkı gördüğü yerde sessizce “Memento mori”, “Memento te hominem esse “ (Sadece bir insan olduğunu hatırla) diye seslenir, gerçek dünyaya dönmelerini sağlamaya, şişmiş egolarını indirmeye çalışırlarmış, gerçi pek işe yaramazmış çünkü emekli olan ne gladyatör ne de Roma generali olmuş.

Yine de, top sakal çetesine ve arkalarındaki sakalsız güçlere birilerinin bunları hatırlatması lazım diye düşündüm ve hatırlatmaya karar verdim.

Biliyorsunuz bu çete son bir yıldır, kendilerini herkesin üstünde bir güç olarak görüp;

* Türk devletinin Başbakanına ve kurumlarına ağızlarına gelen hakaretleri yaptılar ve devam ediyorlar,

* İç politikayı ve dış politikayı istedikleri gibi şekillendirmek için yoğun bir manipülasyon yaptılar ve devam ediyorlar.

* Türkiye’deki yapılacak darbeleri bizim taşıdığımız bavullar dolusu belge sayesinde yargı engelledi dediler. Kendileri yargıyı ve polisi kullanıp darbenin kralını yapmaya çalıştılar.

* Hükümet, PKK’yı bitirmeye çalıştıkça, ancak biz istersek bitirebilirsiniz deyip bin bir güçlükle PKK’ya sızan ajanları deşifre edip, PKK’ya iyilik ettiler.

* PKK yöneticilerinin kendi üyelerine zorla okuttuğu açıklamalarını, bütün TV kanallarında hatta radyolarda bile bağıra bağıra anlattılar, yani örgüt propagandası yaptılar. PKK’yı yenilmez bir güç, derinliği olan bir örgüt olarak gösterip TSK’yı, MİT’i başarısız ilan ettiler, kamuoyunu sürekli devlet kurumlarına karşı yönlendirdiler.

* Devlette yerleşmiş hainlerden beslenip, hainlik yapmayı övünç meselesi haline getirdiler, utanmadılar, ar damarları çatladı, milletvekili olma, Akademi Başkanı olma, dekan olma hayalleri kurdular, kendi darbelerinde başarılı olsalardı hayalleri gerçek de olacaktı.

* Bu yaptıklarını ne savcı gördü, ne polis duydu aksine, polis evlerinde, polis lojmanlarında, polis korumasında yaşamlarını sürdürüp selam vermeyen herkesi savcıya şikayet ettiler.

Ve deniz bitti, kara göründü, onlara artık bavulla evrak gönderilemiyor, gizli bilgileri yalvara yalvara zor alıyorlar.

Özel yetkiler gitti flaş bellekte gelen özel bilgiler de bitti, eski defterleri karıştırıp atladığımız bir şey var mı diye bakıyorlar şimdi.

Olimpiyat oyunlarından anlasalar, Türkiye’nin daha çok madalya almasını MİT engelledi Suriye ile uğraşacağına olimpiyatlarla ilgilenseydi filan derler ama sporun ancak şike kısmından anlıyorlar gerçi onu da yanlış anlıyorlar.

Türk’ün aklı sonradan gelirmiş, dikkat ederseniz medyada tek tük artık nasıl bir kumpasa düştük galiba biz hata ettik diyen köşe yazarları çıkmaya başladı, yazılar böyle çoğalıyor, Türk halkı ve medyası olayın net görüntüsünü anlamaya başladı.

Unutulmaması gereken, ülkesini ve kurumlarını satanlar her zaman çöp sepetine gitmeye mahkumdur, çöpe gitme zamanına, çok az kaldı.

Merak edilmesi gereken, top sakal çetesi giderken kimleri yanlarında götürecek,  ne hikayeler anlatacak, neler itiraf edecekler, şişmiş egoları balon gibi sönerken kulaklarına “ölümlü olduğunu unutma” diye fısıldanacak…

ERDEM YAVUZ

MEDYAGUNDEM

tekdag4

Habertürk’ü FETÖ’ye böyle teslim ettiler!

FETÖ Habertürk’ü bakın nasıl yörüngesinden çıkarıp, kimlerle nasıl kafesledi? MEDYAGUNDEM.COM- Fetullahçı terör örgütünün medya operasyonlarında adres …

erdem-yavuz34

MEDYAGÜNDEM 3 yıl önce TİB gerçeğini yazmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün FETÖ’nün üssü TİB’in kapatılacağını açıkladı. MEDYAGÜNDEM TİB’in neden kapatılması gerektiğini daha 3 …

tib

MEDYAGÜNDEM’i haklı çıkaran manşet!

Bugün Milliyet’in sürmanşetinde yer alan TİB’deki “paralel kablolar”ı ilk kez geçen yıl MEDYAGÜNDEM’de Erdem Yavuz …

1 Yorum yapıldı

  1. Erdem YAVUZ Allah sizden razı olsun.yaptığınız mükemmel analizlerle yüreğimize su serpiyorsunuz.meydanın boş olmadığını bazı haddini bilmezlere ne güzel gösteriyorsunuz.sizi zevkle ve merakla takip ediyoruz.teşekkürler haber10,teşekkürler Erdem Yavuz,kaleminize, fikrinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir